Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady to najstarsze i największe wydarzenie Ludzi Gór. To właśnie w Lądku-Zdroju po raz pierwszy spotkali się pasjonaci, aby – wtedy jeszcze pod nazwą Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady – rozmawiać, oglądać i wsłuchiwać się w rozmaite opowieści. Od pierwszej edycji Festiwalu wiele się zmieniło – każda edycja przynosi zmiany, modyfikacje. Wszystko po to by wydarzenie było za każdym razem ciekawsze i różniło się od tego, co już było.

Najstarsza i najbardziej znana impreza tego typu w Polsce, jeden z największych festiwali górskich na świecie. To także jedyne miejsce poza Alpami, w którym odbywała się ceremonia wręczenia prestiżowej nagrody, jaką są Złote Czekany. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady – tegoroczna edycja potrwa 4 dni, odbędzie się w dniach 8-11 września. Wydarzenie odbędzie się w Lądku-Zdroju, gdzie stworzymy rozległe miasteczko festiwalowe.

Rokrocznie ważnym punktem programu jest Festiwal Filmów Górskich, podczas którego zobaczymy kilkadziesiąt tytułów zgłoszonych i zakwalifikowanych do konkursu filmowego. W czasie gali zwieńczającej Festiwal poznamy zwycięzców spośród kilku kategorii oraz zdobywców Grand Prix. Właśnie podczas Festiwalu gros filmów ma swoją premierę, a my pozostajemy ich wyłącznym dystrybutorem w kraju. Dla widzów przygotujemy 4 sale oraz ponad 3200 miejsc siedzących.