Malownicze serpentyny w Górach Słonnych

Góry Słonne słyną z malowniczych serpentyn, kopalni soli, słonych źródeł, buczynowych lasów, skupisk chrząszczy oraz licznych, drewnianych cerkwi. Pomimo że przyroda nie poskąpiła urody temu miejscu, to jednak nie przyjeżdża tu zbyt wielu turystów. Przeczytaj, dlaczego warto, abyś wybrał się na trekking po Górach Słonnych.

Top 5 beskidzkich szlaków dla początkujących

Wieloletni pasjonaci trekkingu za cel w Beskidach stawiają sobie przejście GSB. Jeśli jednak dopiero zaczynasz stawiać pierwsze kroki w górach lub jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, wybierz łatwiejsze trasy. Poniżej przedstawiamy 5 propozycji typu must see w Beskidach dla początkujących.

Korona Gór Polski – spróbuj zdobyć wszystkie szczyty

Jedni marzą o zdobyciu Korony Himalajów i Karakorum, inni o wejściu na wszystkie szczyty należące do Korony Gór Polski. Ta ostatnia zawiera nie 14, a 28 szczytów. Wejście na wszystkie wiąże się z wpisaniem nazwiska na oficjalną Listę Zdobywców Korony Gór Polski. To wielki zaszczyt i prestiż, gdyż dokończenie wyzwania nie każdemu się udaje.

Główny Szlak Beskidzki – wyzwanie dla wytrwałych

Główny Szlak Beskidzki to najdłuższy, oznakowany szlak górski w Polsce. Jego historia rozpoczęła się prawie 100 lat temu. Co roku pokonują go dziesiątki turystów. Nie każdy jednak przechodzi go w całości. Sprawdź, jak się przygotować do wędrówki, co zobaczyć na trasie, gdzie nocować i jak zdobyć odznaki PTTK. Poniższy tekst to kompendium wiedzy na temat trekkingu po GSB.

Utworzono nowe szlaki w polskich górach

Wytyczono nowe szlaki turystyczne w polskich górach. Otwarto kolejną trasę prowadząca na Dział w Beskidach oraz utworzono pieszy szlak turystyczny w Beskidzie Niskim.

Top 10 miejsc w Tatrach dla początkujących

Zaczynasz swoją przygodę z górskim trekkingiem? Przeczytaj, jakie miejsca i trasy polecają doświadczeni Taternicy. Sprawdziliśmy, dlaczego warto je zobaczyć. We wszystkie te miejsca dojdziesz też z dzieckiem.

Jak trekking wpływa na nasz organizm?

Trekking jest wędrówką po trudnym terenie, o mocno zróżnicowanym podłożu, dlatego większość osób uprawia ten sport w górach. Wiąże się on ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym, który ma istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie wędrującego. Sprawdź, jak trekking wpływa na nasz organizm?

Najpiękniejsze miejsca na majowy, górski trekking w Polsce

Już za tydzień rozpoczniemy długi weekend majowy. W tym roku biorąc jeden dzień urlopu, mamy aż cztery dni wolnego. Warto zatem wybrać się na majowy trekking po polskich, górskich szlakach. O to pięć z nich, według nas, tych najpiękniejszych.