prorock
https://pixabay.com/pl/photos/aleja-drzewa-%C5%9Bcie%C5%BCka-815297/

Zamknięto szlak zielony i konny w Ustrzykach Dolnych. Wprowadzono obejście

Od czwartku do odwołania zamknięto zielony i konny szlak w Ustrzykach Dolnych. Należy korzystać z obejścia. Przyczyną jest konieczność przeprowadzenia cięć pielęgnacyjnych drzewostanu.

Chociaż wiosna tuż tuż, w górach nadal możecie uprawiać sporty zimowe

Już niedługo przywitamy wiosnę. Tym bardziej, że bociany wracają do kraju, a spod ziemi wyrastają pierwsze rośliny. To znak, że przyroda budzi się do życia, a zima już niebawem opuści nas na dobre. Nadal jednak możecie korzystać z uroków, jakie dają nam sporty zimowe, choćby tj. narciarstwo, snowboard, czy jazda na łyżwach. Podajemy kilka praktycznych informacji.

https://pixabay.com/pl/photos/narciarstwo-g%C3%B3rskie-1375016/

Pechowa środa w Tatrach

Nie piątek trzynastego, a środa czternastego lutego okazała się dość pechowa w Tatrach. Okazuje się bowiem, że w tym dniu ratownicy TOPR pięciokrotnie ruszali na akcję ratunkową, aby pomóc aż siedmiu osobom.

Nocna akcja ratunkowa TOPR

Walentynki ratownicy TOPR rozpoczęli akcją ratunkową w okolicy Rysów. O 1.30 bowiem zakończyła się wyprawa po turystę, który utknął w drodze na Rysy.

Trudne warunki na Babiej Górze. Turyści zbłądzili. Potrzebna była pomoc GOPR

W szczytowych partiach Królowej Beskidów panują trudne warunki turystyczne. Śnieg, wiatr, mgła, zła widoczność. Wszystko to powoduje, że łatwo się zgubić. Tak też się stało w przypadku trójki turystów, którzy w piątek postanowili zdobyć szczyt Babiej Góry. Interweniowali ratownicy GOPR.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-%C5%9Bnie%C5%BCka-krajobraz-turystyka-3713266/

Kolejny upadek na Śnieżce. 18-latka ześlizgnęła się Rynną Śmierci

Osiemnastoletnia Czeszka ześlizgnęła się Rynną Śmierci. Przeżyła. Szła z czeską grupą turystów zamkniętą Drogą Jubileuszową.

Fundacja GOPR informuje, jak poruszać się w terenie lawinowym

Koniec stycznia był tragiczny w górach. Najwięcej lawin zeszło w Tatrach. Co gorsze, pomimo wielu ostrzeżeń i apeli ratowników górskich, turyści często je ignorowali. Nie obyło się więc bez ofiar śmiertelnych. Fundacja GOPR postanowiła zatem poddać miłośników gór edukacji na temat, jak się poruszać w terenie lawinowym.

https://pixabay.com/pl/photos/przygoda-wysoko%C5%9B%C4%87-plecak-wspi%C4%85%C4%87-si%C4%99-1850912/

Zdobywasz górskie szczyty? Zrób to zatem w szczytnym celu

Zdobywasz Koronę Gór Polski? A może kolekcjonujesz wejścia na szczyty Bieszczad lub Pienin? Ferie w Górach Stołowych? W takim razie dołącz do akcji Na szczyt w szczytnym celu. Wspomóż tym samym budowę domu dla podopiecznych PSONI.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-drogowskaz-tatry-sceniczne-2693238/

W Tatrach zamknięto dwa szlaki turystyczne

Wczoraj Tatrach zamknięto dwa popularne szlaki turystyczne. Ponownie dostępne będą dopiero we wtorek.

Tragedia na zboczu Śnieżki. Dwie osoby nie żyją

We wtorek, 30 stycznia, na zboczu Śnieżki doszło do tragicznego wypadku. W wyniku osunięcia się turystów do Kotła Łomniczki nie żyją dwie osoby. Międzynarodową akcję ratunkową przeprowadzało około 30 osób.