Wiosenna turystyka aktywna w Górach Opawskich

Góry Opawskie kryją w sobie wiele tajemnic, zarówno ich czeska część, jak i polska. Ponadto, jest to idealne miejsce do uprawiania weekendowej turystyki aktywnej. Sprawdź, co oferują Ci Biskupia Kopa i jej okolice.

obelisk w karkonoszach

Rocznica „Ostatniego Wyścigu” w Karkonoszach

23 marca 2023 roku mija 110 lat od feralnych zawodów narciarskich w Karkonoszach, w których zginął Bohumił Hanč i jego przyjaciel Václav Vrbata. Międzynarodowy wyścig odbywał się na dystansie 50 km, składał się z dwóch okrążeń, a trasa prowadziła między innymi przez Vosecką boudę, źródła Łaby i harrachowskie kamienie. W 2022 roku do kin trafił film kręcony w Karkonoszach, „Ostatni Wyścig” oparty na faktach.

Urlop w górach z dziećmi, cz.2

Planujesz tegoroczny urlop z dziećmi w górach? Sprawdź, co warto im pokazać i gdzie z nimi pójść, aby Wasz wyjazd był dla nich niezapomnianą atrakcją.

Wysoka Kopa – najwyższy szczyt Gór Izerskich

Wprawdzie szczyt Wysokiej Kopy jest niedostępny dla turystów, ale już sama droga do wiatki turystycznej i rogacza na GSS pod nim, z pewnością zapewni Wam wiele wrażeń. Góry Izerskie zapewniają bowiem liczne atrakcje przyrodnicze.

Wysoka – trekking na najwyższy szczyt w Pieninach

Jak sama nazwa wskazuje, Wysoka jest naprawdę wysoka. Zdawano sobie już z tego sprawę w I połowie XVIII wieku. Szczyr został wpisany na listę KGP, jako dumny reprezentant Pienin.

Szczeliniec Wielki – podróż do Narni

Ze względu na to, iż Szczeliniec Wielki jest najwyższym szczytem Gór Stołowych, zaliczony został do Korony Gór Polski. Jego atrakcyjne okolice zachęcają do turystyki aktywnej, zarówno pieszej, jak i rowerowej. Piękno tego miejsca docenili również producenci filmowi.

Gdzie pojechać na urlop w górach z dziećmi? cz.1

Planujesz urlop w górach z dziećmi ? W takim razie mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji miejsc, w których Wasze pociechy z pewnością nie będą się nudzić. W części 1 poznacie dziecięce atrakcje w Beskidzie Małym, Beskidzie Sądeckim, Bieszczadach, Pieninach i Górach Świętokrzyskich.

Kowadło – szczyt graniczny w Górach Złotych

Kowadło to jeden z 28 szczytów, na który muszą wspiąć się Zdobywcy Korony Gór Polski. Położone jest w dość atrakcyjnym turystycznie miejscu, gdyż jest szczytem granicznym z Czechami. Sprawdźcie, jak wejść na szczyt i jakie atrakcje czekają na Was po drodze.

W górach silny wiatr – zachowaj rozwagę

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia odnośnie porywistych wiatrów w polskich górach. TOPR wprowadził 3 stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach, a parki narodowe w górach informują o zwisach i dużych pokrywach śnieżnych. Planując ten weekend spędzić w górach, zachowaj rozwagę.

Biskupia Kopa – w poszukiwaniu bogatego skrzata

Biskupia Góra to jeden z najniższych szczytów Korony Gór Polski. Na jej wierzchołku przebiega granica polsko-czeska. Ponoć ukryty jest tu również skarb, którego dawniej strzegł cyniczny i złośliwy skrzat. Poznajcie najpopularniejszą legendę Biskupiej Kopy oraz trasy, które poprowadzą Was na sam jej szczyt.