Jakie skarpetki trekingowe w góry wybrać na lato?

Lato to doskonały czas na wędrówki górskie. Przyroda kwitnie, dni są długie, a pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Jednym z kluczowych elementów, o który warto zadbać przed wyruszeniem na szlak, są odpowiednie skarpetki trekingowe. Wbrew pozorom, to właśnie one mogą zadecydować o komforcie całej wędrówki, chroniąc stopy przed otarciami, pęcherzami i nadmiernym poceniem się.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-kanada-dziewczynka-3959204/

Majówka w górach pełna atrakcji

Zaplanowaliście już majówkę? Jeśli nie, zachęcamy Was do trekkingów w polskich górach. Czekają tu na Was piękne krajobrazy, zarówno na szlakach, jak i te rozpościerające się ze szczytów, ciekawe miejsca związane z legendami, jaskinie i groty, a także ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. Bez względu na pogodę i zainteresowania, każdy znajdzie w weekend majowy atrakcję dla siebie. Sprawdź, gdzie warto się udać.

Do Karkonoszy wróciła zima. Na Śnieżce zobserwowano w niedzielę prawie 10 stopni mrozu

Mogłoby się wydawać, że skoro mamy kalendarzową wiosnę, to na dobre pożegnaliśmy już mrozy. Nic bardziej mylnego. Zima postanowiła się przypomnieć i zawitała ponownie w Karkonoszach. W niedzielę rano zaobserwowano na Śnieżce prawie 10 stopni mrozu. Na szlakach turystycznych nie brakuje również śniegu.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-wiosna-tatry-przyroda-2735239/

Zagrażające bezpieczeństwu drzewa w Tatrach na żółtym szlaku prowadzącym do Hali Pisanej. Będzie dziś niedostępny dla turystów

W czwartek, 18 kwietnia, niedostępny dla turystów będzie żółty szlak prowadzący do Hali Pisanej. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego będą usuwali poprzewracane drzewa. To nie jedyny szlak, który zostanie tego dnia zamknięty.  

21 – to liczba osób, którym podczas ostatniego weekendu TOPR udzieliło pomocy. Niestety, jedna osoba nie żyje

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla ratowników TOPR. W sumie udzielili pomocy aż 21 osobom. Jak sami przyznają, najwięcej pracy mieli w sobotę. Wtedy to właśnie pomogli turystce, która spadła ze Szpiglasowej Przełęczy. Pomimo, iż od razu trafiła do szpitala, to nie przeżyła upadku.

https://pixabay.com/pl/photos/plecak-sprz%C4%99t-turystyczny-g%C3%B3ry-3032334/

Te gadżety przydadzą Ci się wiosną w górach [artykuł sponsorowany]

Przed nami weekend majowy. To idealny czas do przyjacielskich wspinaczek i rodzinnych trekkingów. Całodniowa wyprawa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Przedstawiamy Ci więc top 10 gadżetów, które przydadzą się w górach wiosną.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%BCmija-zygzakowata-piasek-wydmy-3753483/

Obudziły się żmije w Bieszczadach. Czy wiesz co robić, gdy ukąsi Cię zygzakowata?

Jak  poinformowało Nadleśnictwo Cisna, pojawiły się już pierwsze żmije w Bieszczadach. Warto więc zwracać uwagę na to, gdzie i po czym się stąpa na szlakach. Ukąszenie tego gada jest bowiem dość bolesne i może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

https://pixabay.com/pl/photos/miasto-podr%C3%B3%C5%BC-%C5%9Bwierad%C3%B3w-zdr%C3%B3j-6904655/

Świeradów-Zdrój stracił bezpośrednie połączenie autobusowe z Wrocławiem

Miasto Świeradów-Zdrój straciło bezpośrednie połączenie autobusowe z Wrocławiem. Od 31 marca, po 17 latach, linia zostaje zawieszona. Jakie są tego przyczyny? O tym w poniższym artykule.

https://pixabay.com/pl/photos/zima-turystyka-krajobraz-widok-4952833/

W przyszłym roku ma ruszyć budowa nowego schroniska na Lubaniu?

O nowym schronisku na Lubaniu mówi się od kilkunastu lat. O tym, jak bardzo jest potrzebne ,może poświadczyć każdy wędrowiec, podążający Głównym Szlakiem Beskidzkim. Czy jednak powstanie? Co się stało z jego poprzednikami i czy nowy obiekt podzieli ich los?

Polscy Taternicy utknęli na ścianie Huncowskiego Szczytu

W niedzielę wieczorem para polskich Taterników utknęła na ścianie Huncowskiego Szczytu. Wzywali na pomoc ratowników górskich. Akcję wspomagali pracownicy jednego z ośrodków narciarskich.