XIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopane już za nami

Za nami już XIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopane. W konkursie na najlepsze produkty wygrały wiejska kiełbasa jagnięco – cielęca, bio sok z rokitnika, podpiwek domowy bezalkoholowy oraz musztarda z kolendrą. Czas umilały m.in. występy zespołów pieśni i folkloru, warsztaty rękodzielnicze oraz pokaz mody pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas wspinaczki w słowackich Tatrach zginął Polak

W piątek, 5 sierpnia 2022, w godzinach popołudniowych doszło do tragicznego wypadku po słowackiej stronie Tatr. Polka zawiadomiła górskie pogotowie ratunkowe, że jej 46-letni partner spadł ze skały. Nie wiedziała, w jakim jest on stanie. Ratownicy ruszyli na pomoc, jednak nie uratowali mężczyzny.

Bezpłatne spotkanie z przewodnikiem na Kasprowym Wierchu

Jeśli na Kasprowy Wierch dotarłeś kolejką linową, nie wyrzucaj biletu. Upoważnia Cię on do bezpłatnego skorzystania z usług przewodnika.

Turyści mimo zakazów kąpią się w Morskim Oku

Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że w Morskim Oku, tak jak i w innych górskich jeziorach jest zakaz kąpieli. Turyści natomiast nagminnie go łamią, traktując Morskie Oko, jak basen kąpielowy.

Utrudnienia w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy informuje o znacznych utrudnieniach na górskich szlakach. Apeluje o rozwagę i ostrożność.

Atak niedźwiedzia w Tatrach

Niefrasobliwość turysty rozwścieczyła niedźwiedzia, który go zaatakował. Do wypadku doszło w Tatrach Zachodnich, w ostatnim tygodniu czerwca. Sytuacja jednak dopiero w ostatnich dniach „ujrzała światło dzienne”.

Tatry znowu czyste

W kolejnej edycji akcji Wielkiego Sprzątania Tatr wzięło udział ponad 3000 ochotników. W ramach wolontariatu ochotnicy przemierzali górskie szlaki i zbierali śmieci pozostawione przez niefrasobliwych turystów. Rodzi się więc pytanie, czy to powód do dumy, czy wstydu?

Tatry – sytuacja na szlakach

Okres urlopowy rozpoczął się w pełni. Odwzorowuje to sytuacja w Tatrzańskim Parku Narodowym. Jeśli wybieracie się w Tatry, koniecznie zapoznajcie się z komunikatami pracowników TPN. Utrudnienia można spotkać podczas wejścia na Giewont oraz na Moście przy Polanie Olczyskiej. Zamknięto także kilka szlaków.

Plaża na szczycie Gubałówki

Plaża, góry… Góry, plaża… Zastanawiasz się, które miejsce wybrać na tegoroczny urlop? Wybierz góry, a będziesz mógł korzystać z uroków plaży na szczycie Gubałówki. To najwyżej położona plaża w Polsce.

Pracowity weekend GOPR-owców

Zakończenie roku szkolnego, napływające nad Polskę afrykańskie, gorące powietrze spowodowały, że mieszkańcy miast postanowili weekend spędzić w górach. Niestety, amatorskie trekkingi, brak przygotowania i odpowiedniego ekwipunku na czas upałów, spowodowały, że GOPR-owcy „mieli pełne ręce roboty”.