https://pixabay.com/pl/photos/diabelski-m%C5%82yn-ko%C5%82o-widokowe-2694975/

Pod Wielką Krokwią stanie Koło Widokowe. Co na to mieszkańcy Zakopanego?

W Zakopanem powstaje nowa atrakcje turystyczna. To Koło Widokowe o wysokości 45 metrów. Na jego lokalizację wybrano okolice Wielkiej Krokwi. Co na to mieszkańcy Zakopanego?

UWAGA! Zmienia się dzień bezpłatnego wejścia do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Czy wiesz, że raz w tygodniu możesz zwiedzić Muzeum Tatrzańskie bez żadnych opłat? To doskonała okazja, jeśli lubisz podróżować niskobudżetowo. Do tej pory za bilet wstępu nie trzeba było płacić w niedzielę. Od 9 maja ma się to jednak zmienić.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-kanada-dziewczynka-3959204/

Majówka w górach pełna atrakcji

Zaplanowaliście już majówkę? Jeśli nie, zachęcamy Was do trekkingów w polskich górach. Czekają tu na Was piękne krajobrazy, zarówno na szlakach, jak i te rozpościerające się ze szczytów, ciekawe miejsca związane z legendami, jaskinie i groty, a także ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. Bez względu na pogodę i zainteresowania, każdy znajdzie w weekend majowy atrakcję dla siebie. Sprawdź, gdzie warto się udać.

Nie żyje wieloletni ratownik TOPR i gospodarz schronisk górskich – Józef Krzeptowski

To kolejna przykra wiadomość na początek tygodnia. W sobotę, 20 kwietnia, zmarł Józef Krzeptowski, ratownik TOPR, gospodarz czterech schronisk górskich, narciarz, przewodnik górski. Miał 85 lat.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwieca-%C5%9Bwieczka-przy-%C5%9Bwiecach-3056195/

Podano, kim był mężczyzna, który zginął w sobotniej lawinie w Tatrach. To ratownik GOPR i doświadczony narciarz

W sobotę wczesnym rankiem odnaleziono w lawinisku w Tatrach młodego mężczyznę. Jego poszukiwania trwały od północy. Natychmiast podjęto działania ratunkowe. Niestety, były nieskuteczne. W poniedziałek podano, że tragicznie zmarłym 34-latkiem był ratownik GOPR. Doświadczony narciarz, kartograf, geodeta, wielki miłośnik gór.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bmig%C5%82owiec-%C5%9Bnieg-g%C3%B3ra-l%C3%B3d-ratunek-3977112/

W Tatrach pod lawiną zginął młody mężczyzna

W Tatrach pod lawiną zginął młody mężczyzna

W Tatrach pod lawiną zginął młody mężczyzna. Miał 34 lata. Pochodził z Małopolski. Do wypadku doszło w rejonie Świnickiej Przełęczy. Mężczyznę znaleziono w lawinisku. Dziś jego ciało przetransportowano na Halę Gąsienicową.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-wiosna-tatry-przyroda-2735239/

Zagrażające bezpieczeństwu drzewa w Tatrach na żółtym szlaku prowadzącym do Hali Pisanej. Będzie dziś niedostępny dla turystów

W czwartek, 18 kwietnia, niedostępny dla turystów będzie żółty szlak prowadzący do Hali Pisanej. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego będą usuwali poprzewracane drzewa. To nie jedyny szlak, który zostanie tego dnia zamknięty.  

21 – to liczba osób, którym podczas ostatniego weekendu TOPR udzieliło pomocy. Niestety, jedna osoba nie żyje

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla ratowników TOPR. W sumie udzielili pomocy aż 21 osobom. Jak sami przyznają, najwięcej pracy mieli w sobotę. Wtedy to właśnie pomogli turystce, która spadła ze Szpiglasowej Przełęczy. Pomimo, iż od razu trafiła do szpitala, to nie przeżyła upadku.

https://pixabay.com/pl/photos/narciarz-zima-narty-%C5%9Bnieg-g%C3%B3ry-1631805/

Wiemy już, kiedy w Tatrach zakończy się sezon skiturowy. Podano konkretne daty

Sezon skiturowy w Tatrach dobiega końca. Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego podali już konkretne terminy zamknięcia szlaków narciarskich. Jeszcze tylko przez tydzień będzie można szusować po nich na nartach.

https://pixabay.com/pl/photos/szczyt-czekan-do-g%C3%B3ry-r%C3%B3%C5%BCa-778778/

Ratownik wykluczony z szeregów TOPR

TOPr wykluczyło ze swoich szeregów jednego z ratowników. Przyczyna: przywłaszczenie i sprzedaż czekana należącego do tragicznie zmarłej w Tatrach kobiety.