https://pixabay.com/pl/photos/kangur-wschodni-szary-zwierz%C4%99-4316457/

Kangur w Tatrach. To niespotykane zjawisko

Uciekł z Australii, z ZOO, czy to tylko fatamorgana? W słowackich Tatrach, na narciarskim stoku widziano bowiem kangura. Czyżby postanowił nauczyć się jeździć na nartach?

Pracowity weekend ratowników w Tatrach

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla ratowników TOPR. W Tatrach, w ciągu trzech dni, aż 13 osób potrzebowało pomocy. W celu usprawnienia działa ratunkowych podrywano również śmigłowiec.

Chociaż wiosna tuż tuż, w górach nadal możecie uprawiać sporty zimowe

Już niedługo przywitamy wiosnę. Tym bardziej, że bociany wracają do kraju, a spod ziemi wyrastają pierwsze rośliny. To znak, że przyroda budzi się do życia, a zima już niebawem opuści nas na dobre. Nadal jednak możecie korzystać z uroków, jakie dają nam sporty zimowe, choćby tj. narciarstwo, snowboard, czy jazda na łyżwach. Podajemy kilka praktycznych informacji.

https://pixabay.com/pl/photos/narciarstwo-g%C3%B3rskie-1375016/

Pechowa środa w Tatrach

Nie piątek trzynastego, a środa czternastego lutego okazała się dość pechowa w Tatrach. Okazuje się bowiem, że w tym dniu ratownicy TOPR pięciokrotnie ruszali na akcję ratunkową, aby pomóc aż siedmiu osobom.

Nocna akcja ratunkowa TOPR

Walentynki ratownicy TOPR rozpoczęli akcją ratunkową w okolicy Rysów. O 1.30 bowiem zakończyła się wyprawa po turystę, który utknął w drodze na Rysy.

https://pixabay.com/pl/photos/noc-ciemny-p%C5%82omie%C5%84-mg%C5%82awica-8167272/

Wiadomo, kto odpalił w Sylwestra fajerwerki w TPN

Radio Zet poinformowało, że wiadomo już, kto odpalił fajerwerki w Sylwestra w Dolinie Pięciu Stawów. Sprawców namierzyła Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ponoć byli to goście schroniska.

https://pixabay.com/pl/photos/tatry-dolina-kondratowa-polskie-g%C3%B3ry-874115/

Lawina w Dolinie Kondratowej

W Dolinie Kondratowej zeszła dziś duża lawina. Zatrzymała się przy drodze na Przełęcz pod Kopą Kondracką.

Do czego upoważnia Cię Zakopiańska Karta Mieszkańca?

Zakopane tak, jak wiele innych miast w Polsce posiada własną Kartę Mieszkańca. Upoważnia one do wielu zniżek u partnerów miasta. O jej wyrobienie może wystąpić każdy, kto mieszka bądź rozlicza się z fiskusem w Zakopanem. Sprawdź, jakie benefity dzięki niej Ci przysługują.

Lawina w okolicach Morskiego Oka

W ostatni czwartek zeszła lawina w okolicach Morskiego Oka. Tym razem wyjechał Żleb Żandarmerii. Zatrzymał się raptem około 50 metrów od tatrzańskiego jeziora.

W Dolinie Pięciu Stawów wiatr zerwał dach schroniska. W Tatrach znowu obowiązuje lawinowa trójka

W Tatrach wieje huraganowy wiatr. O jego sile mogli przekonać się gospodarze Schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów. Zerwał on bowiem dach budynku.