Jaki rower elektryczny sprawdzi się w górach?

Zastanawiasz się, czy podróżowanie rowerem elektrycznym po polskich górach jest dobrym pomysłem? Coraz częściej widzi się na szlakach tę formę transportu. Turyści poruszający się nimi nie narzekają, jednak są i tacy, co uważają, że górskie szlaki są dla klasycznych rowerów, a nie elektrycznych środków transportu.

Rowerem przez Góry Świętokrzyskie – szlak Green Velo

Green Velo to najbardziej znany w Polsce szlak rowerowy. Rozpoczyna się w Elblągu i prowadzi przez wschodnią część państwa do województwa świętokrzyskiego. Tu trasa liczy 210 kilometrów, a każdy cyklista znajdzie odcinek przeznaczony dla siebie, bez względu na to, czy jest profesjonalistą, czy też amatorem. Sprawdź jakie szlaki rowerowe w Górach Świętokrzyskich są połączone z Green Velo. Wybierz odpowiedni dla siebie pod kątem trudności i atrakcyjności.

Zanim zaczniesz biegać w górach zbadaj się

Jeśli chcesz zacząć biegać w górach, najpierw się zbadaj. Zrób podstawowe badania krwi. Sprawdź, czy twoje serce pracuje prawidłowo, a płuca poradzą sobie z utrudnionym przyjmowaniem tlenu na dużych wysokościach. Bieganie w górach to przyjemność, wiele korzyści, ale też wielka odpowiedzialność za własne zdrowie.

Maratony MTB – co czeka rowerzystów na przełomie czerwca i lipca

Nie odwołano maratonów MTB ze względu na zapowiadane przez synoptyków wysokie temperatury powietrza. Na przełomie czerwca i lipca, odbędzie się ich kilkanaście. Sprawdź, gdzie i kiedy można wziąć udział w górskim wyścigu.

Jaką nawigację rowerową wybrać?

GPS wielu osobom kojarzy się wyłącznie z podróżowaniem samochodem. Miłośnicy kolarstwa wiedzą jednak, że dobra nawigacja rowerowa to połowa sukcesu, potrafi wskazać właściwą drogę nawet w najbardziej trudnym i zawiłym terenie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę dokonując jej zakupu.

Nowa ścieżka pieszo – rowerowa w Sromowcach Niżnych

Miłośnicy górskiej jazdy rowerowej oraz pieszych wędrówek mogą korzystać z nowo wybudowanej ścieżki pieszo – rowerowej w kierunku Trzech Koron. Zakończono właśnie VI etap budowy. Jej koszt wyniósł ponad 423 tysiące złotych.

Kaski MTB – czy spełniają swoją funkcję?

Choć przepisy nie nakazują posiadania kasku podczas jazdy na rowerze, a zdania na temat jego właściwości ochronnych są podzielone, to wielokrotnie ratowały one zdrowie, a nawet życie kolarzy. Sprawdź, jaki kask rowerowy wybrać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wyścigów MTB.

Na rynku pojawiły się nowe kaski do kolarstwa górskiego

Firma Abus stworzyła dwa nowe, ochronne kaski do kolarstwa górskiego. Są to modele MoDrop i MoTrip. Sprawdź, czym różnią się od ich poprzedników. 

Nove Mesto na Morave – Znamy wyniki Pucharu Świata Cross Country MTB 2022

Zakończył się tegoroczny wyścig Pucharu Świata Cross Country MTB w Nove Mesto na Morave. Wyniki dla świata sportu nie są zaskoczeniem. Emocji jednak w czasie ostatniego weekendu nie brakowało, tym bardziej że zawodnicy ścigali się po nowej, wyremontowanej trasie. Wyścig odbył się w dniach 13-15 maja.

Majowy weekend na rowerze MTB

Długi weekend majowy zapowiada się sportowo. Pierwszego maja miłośnicy MTB będą mieli okazję do pokazania własnych umiejętności i formy na Maratonach MTB i Cross Country.