https://pixabay.com/pl/photos/je%C5%BAdzi%C4%87-na-rowerze-czas-wolny-2520007/

Masz ochotę na ekstremalne szaleństwo rowerem MTB? Wybierz się do Leska

Lesko jest gminą oraz miastem wojewódzka podkarpackiego. To idealne miejsce dla osób ceniących sobie turystykę aktywną. Tutejsze trasy rowerowe MTB nazwane zostały „Extreme-Bieszczady”. Sprawdź koniecznie, dlaczego warto pokonać je jednośladem.

Otwarcie sezonu rowerowego w Bardzie

Już za kilka dni nastąpi wielkie otwarcie sezonu rowerowego w Bardzie. Na uczestników wydarzenia czekają wyzwania, ale i nagrody.

Już wiadomo, jak będzie wyglądała kładka w Polańczyku

Solina bardzo dba o swoją atrakcyjność, pod względem turystyki. Co rusz słyszy się o nowych przetargach na projekty. Teraz władze gminy postanowiły wybudować 222-metrową kładkę w Polańczyku. Będzie przypominać żaglówkę.

Wiosenna turystyka aktywna w Górach Opawskich

Góry Opawskie kryją w sobie wiele tajemnic, zarówno ich czeska część, jak i polska. Ponadto, jest to idealne miejsce do uprawiania weekendowej turystyki aktywnej. Sprawdź, co oferują Ci Biskupia Kopa i jej okolice.

Urlop w górach z dziećmi, cz.2

Planujesz tegoroczny urlop z dziećmi w górach? Sprawdź, co warto im pokazać i gdzie z nimi pójść, aby Wasz wyjazd był dla nich niezapomnianą atrakcją.

Gdzie pojechać na urlop w górach z dziećmi? cz.1

Planujesz urlop w górach z dziećmi ? W takim razie mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji miejsc, w których Wasze pociechy z pewnością nie będą się nudzić. W części 1 poznacie dziecięce atrakcje w Beskidzie Małym, Beskidzie Sądeckim, Bieszczadach, Pieninach i Górach Świętokrzyskich.

Ciekawe trasy rowerowe w górach

Jeśli już „odkurzasz” swój rower MTB i zastanawiasz się, gdzie się udać rowerem na pierwszą wiosenną wyprawę, to zaplanuj ją z nami. Poznaj najciekawsze trasy rowerowe w górach.

Kłodzka Góra – strażniczka Miasta Cudów

Kłodzka Góra to jeden ze szczytów Korony Gór Polski. Trasy prowadzące na jej wierzchołek są bardzo ciekawe i malownicze przyrodniczo. Najciekawsza wiedzie wprost z Miasta Cudów. Po zdobyciu Kłodzkiej Góry warto poszusować na MTB, znajdują się tu bowiem najdłuższe trasy Singletrack w Polsce, a następnie spłynąć kajakiem lub pontonem po Nysie.

Skrzyczne – szczyt dla pasjonatów sportów górskich

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Przyciąga tłumy turystów piękną panoramą na Beskid Żywiecki oraz idealnymi trasami trekkingowymi, rowerowymi oraz narciarskimi. To wspaniałe miejsce do uprawiania sportów górskich przez cały rok. Warto też wspomnieć, że szczyt znajduje się na liście Korony Gór Polski.

Trafione prezenty świąteczne dla miłośników gór

To już ostatni dzwonek, aby zakupić prezenty świąteczne. Jeśli macie w domu miłośników gór z pewnością przyda Wam się nasz zakupowy poradnik. Znajdziecie w nim listę najbardziej oczekiwanych prezentów dla wspinaczy, górskich wędrowców, rajdowców i biegaczy. Ponadto informujemy, na co zwrócić uwagę, podczas zakupu produktów górskich.