Zimowe opony rowerowe – jakie wybrać?

Rowerem po górskich szlakach zimową porą? Czemu nie? Ważne jednak, aby zaopatrzyć jednoślad w zimowe opony rowerowe. Sprawdź, jak dobrać opony do warunków panujących na trasie.

Odzież termiczna i termoaktywna w górach

Wybierając się w góry, istotnym elementem wyposażenia jest odzież. Zarówno ta w plecaku – na zmianę, jak i ta na nas. To od niej zależy, czy nasza wędrówka będzie komfortowa. Sprawdź zatem, czym się różni odzież termiczna od termoaktywnej i którą lepiej nosić w górach.

Co dalej z Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi?

Od kilku tygodni nie ustają spekulacje, czy w przyszłym roku Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe nadal będą istniały. Jeden z przewodników na portalu społecznościowym, grupa Bieszczady, informował o ich likwidacji już ponad miesiąc temu. Pracownicy pod postem, w komentarzach, zaprzeczali. Jak komentują to właściciele drezyn?

Nowe trasy downhillowe w Szczawnicy, na Palenicy i Górze Żar

Powstały nowe trasy downhillowe w Szczawnicy, na Palenicy i Górze Żar. Ich łączny dystans to 35 kilometrów. Posiadają różne stopnie trudności. Chcąc je pokonać, należy posiadać odpłatną kartę ośrodka PKL Bike Parks.

Jaki rower elektryczny sprawdzi się w górach?

Zastanawiasz się, czy podróżowanie rowerem elektrycznym po polskich górach jest dobrym pomysłem? Coraz częściej widzi się na szlakach tę formę transportu. Turyści poruszający się nimi nie narzekają, jednak są i tacy, co uważają, że górskie szlaki są dla klasycznych rowerów, a nie elektrycznych środków transportu.

Rowerem przez Góry Świętokrzyskie – szlak Green Velo

Green Velo to najbardziej znany w Polsce szlak rowerowy. Rozpoczyna się w Elblągu i prowadzi przez wschodnią część państwa do województwa świętokrzyskiego. Tu trasa liczy 210 kilometrów, a każdy cyklista znajdzie odcinek przeznaczony dla siebie, bez względu na to, czy jest profesjonalistą, czy też amatorem. Sprawdź jakie szlaki rowerowe w Górach Świętokrzyskich są połączone z Green Velo. Wybierz odpowiedni dla siebie pod kątem trudności i atrakcyjności.

Zanim zaczniesz biegać w górach zbadaj się

Jeśli chcesz zacząć biegać w górach, najpierw się zbadaj. Zrób podstawowe badania krwi. Sprawdź, czy twoje serce pracuje prawidłowo, a płuca poradzą sobie z utrudnionym przyjmowaniem tlenu na dużych wysokościach. Bieganie w górach to przyjemność, wiele korzyści, ale też wielka odpowiedzialność za własne zdrowie.

Maratony MTB – co czeka rowerzystów na przełomie czerwca i lipca

Nie odwołano maratonów MTB ze względu na zapowiadane przez synoptyków wysokie temperatury powietrza. Na przełomie czerwca i lipca, odbędzie się ich kilkanaście. Sprawdź, gdzie i kiedy można wziąć udział w górskim wyścigu.

Jaką nawigację rowerową wybrać?

GPS wielu osobom kojarzy się wyłącznie z podróżowaniem samochodem. Miłośnicy kolarstwa wiedzą jednak, że dobra nawigacja rowerowa to połowa sukcesu, potrafi wskazać właściwą drogę nawet w najbardziej trudnym i zawiłym terenie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę dokonując jej zakupu.

Nowa ścieżka pieszo – rowerowa w Sromowcach Niżnych

Miłośnicy górskiej jazdy rowerowej oraz pieszych wędrówek mogą korzystać z nowo wybudowanej ścieżki pieszo – rowerowej w kierunku Trzech Koron. Zakończono właśnie VI etap budowy. Jej koszt wyniósł ponad 423 tysiące złotych.