https://pixabay.com/pl/photos/narciarz-zima-narty-%C5%9Bnieg-g%C3%B3ry-1631805/

Wiemy już, kiedy w Tatrach zakończy się sezon skiturowy. Podano konkretne daty

Sezon skiturowy w Tatrach dobiega końca. Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego podali już konkretne terminy zamknięcia szlaków narciarskich. Jeszcze tylko przez tydzień będzie można szusować po nich na nartach.

https://pixabay.com/pl/photos/miasto-podr%C3%B3%C5%BC-%C5%9Bwierad%C3%B3w-zdr%C3%B3j-6904655/

Świeradów-Zdrój stracił bezpośrednie połączenie autobusowe z Wrocławiem

Miasto Świeradów-Zdrój straciło bezpośrednie połączenie autobusowe z Wrocławiem. Od 31 marca, po 17 latach, linia zostaje zawieszona. Jakie są tego przyczyny? O tym w poniższym artykule.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bmig%C5%82owiec-g%C3%B3ry-%C5%9Bnieg-3020978/

Pechowy weekend Polaków w słowackich górach. HZS wyruszało kilka razy

W ostatni weekend spora ilość Polaków ruszyła w góry na Słowację. Tam jeszcze śnieg się utrzymuje, jest więc możliwość korzystania z zimowej turystyki aktywnej. Niestety, jak się okazało, nie był to dobry moment. HZS kilkukrotnie musiało interweniować, wspomagając naszych rodaków.

Polscy ratownicy GOPR wystartowali w słynnych zawodach Pierra Menta we Francji

Ratownicy GOPR Bieszczady mają już dwa etapy zawodów Pierra Menta we Francji za sobą. Niestety, nie zakończyły się tak, jakby tego chcieli, zatem nie mogą startować dalej. Mimo przeszkód dali z siebie wszystko i obiecują przygotowanie do kolejnej edycji.

https://pixabay.com/pl/photos/facet-narciarz-narty-narciarstwo-498473/

Nagranie skiturowca, jak porywa go lawina w Tarach

To nagranie w sieci cieszy się sporym zainteresowaniem. Przedstawia sytuację bardzo niebezpieczną i zarazem emocjonalną. W niedzielę, jednego ze skiturowców, porwała lawina w Tatrach. Mężczyzna nagrał tę mrożąca krew w żyłach sytuację.

https://pixabay.com/pl/photos/narciarz-biegowy-624253/

Kolejny Rajd Narciarski odwołany. Przyczyną jest brak śniegu

6 marca miał odbyć się XXXVII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski. Organizatorzy go jednak odwołali. Przyczyną jest brak śniegu. To kolejne narciarskie wydarzenie sportowe, które się nie odbędzie w tym sezonie.

https://pixabay.com/pl/photos/sporty-zimowe-g%C3%B3ry-%C5%9Bnieg-2140230/

Zamknięto sporą ilość tras narciarskich w polskich górach

To już najprawdopodobniej koniec sezonu narciarskiego w Polsce. Nic nie wskazuje bowiem na to, aby zima miała do nas wrócić. Większość ośrodków zamknęło już swoje trasy narciarskie.

Skiturowiec spadł z lawiną w okolicy Szpiglasowej Przełęczy. Żyje

Pogoda w Tatrach nie rozpieszcza. Zdecydowanie też w ostatni weekend nie sprzyjała ani górskim trekkingom, ani uprawianiu sportów zimowych. W Tatrach panuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. TPN wielokrotnie informowało, że warunki w tym terenie są trudne. Przekonało się o tym w sobotę m.in. dwóch skiturowców. Jeden z ich spadł z lawiną w okolicy Szpiglasowej Przełęczy. Na szczęście skończyło się tylko na urazach.

https://pixabay.com/pl/photos/narty-ekwipunek-932188/

“Śladami dwóch desek”, o historii narciarstwa opowie Wojciech Szatkowski

Wprawdzie na uprawianie sportów narciarskich to ostatni już dzwonek, ale warto jeszcze posłuchać o ich historii. Historię narciarstwa przybliży nam w Muzeum Tatrzańskim Wojciech Szatkowski.

https://pixabay.com/pl/photos/biegi-narciarskie-zima-%C5%9Bnieg-sporty-3020751/

Odwołano Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Co się stało?

Już za trzy dni miał się zacząć Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Wielu sportowców, ale i kibiców czekało na niego z niecierpliwością. Niestety, w ostatniej chwili został on odwołany. Dlaczego?