Lawina w górach – co robić, aby przeżyć?

Lawina w górach to bardzo niebezpieczne zjawisko. Nie da się go ustrzec. Można zapobiec zagrożeniu jedynie, pozostając w domu. Jeśli jednak, mimo oceny ryzyka jako minimalne, lawina zacznie schodzić, warto wiedzieć, co robić, aby wyjść z tej sytuacji cało. Odpowiednie postępowanie i ratunek w ciągu 18 minut, dają 90% szans na przeżycie. Sprawdź, jak się zachować przed, w czasie i po lawinie.

Odzież termiczna i termoaktywna w górach

Wybierając się w góry, istotnym elementem wyposażenia jest odzież. Zarówno ta w plecaku – na zmianę, jak i ta na nas. To od niej zależy, czy nasza wędrówka będzie komfortowa. Sprawdź zatem, czym się różni odzież termiczna od termoaktywnej i którą lepiej nosić w górach.

Skituring – od czego zacząć?

Skituring to połączenie narciarstwa biegowego, zjazdowego i turystyki górskiej. Jednym z pasjonatów tej formy sportu jest Andrzej Bargiel. Chciałbyś pójść w jego ślady, ale nie wiesz, od czego zacząć? W takim razie koniecznie musisz przeczytać ten tekst.

Uczestnicy wyścigu La Patrouille des Glaciers zakończyli wyścig

Zakończył się jedne z najważniejszych i najtrudniejszych na świecie wyścigów skitouringowych, organizowanych przez Szwajcarskie Siły Zbrojne. Polscy uczestnicy wyznali jakie zadania i przeszkody przed nimi postawiono.

Kilka słów o skitouringu

Słyszałeś o skitouringu? W Polsce robi się on coraz bardziej popularny, w Alpach natomiast już dawno znalazł swoich zwolenników. Jednym z polskich alpinistów, który osiąga wyniki w tej dyscyplinie sportowej jest Adam Bargiel. Dowiedz się czym jest skitouring i jak zacząć go trenować. 

GOPR-owcy wystartowali w La Patrouille des Glaciers

Polscy GOPR-owcy wystartowali w La Patrouille des Glaciers, najbardziej prestiżowego wyścigu skitouringowego na świecie.

Ratownicy GOPR na prestiżowych, międzynarodowych zawodach

Polscy ratownicy z grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, udali się wczoraj do Szwajcarii, aby wziąć udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach skitouringu, La Patrouille des Glaciers .