Zimowy Ultramaraton Karkonoski; fot. materiały organizatora

Jubileuszowy Zimowy Ultramaraton Karkonoski startuje już jutro!

Po raz dziesiąty zawodnicy zmierzą się z zimowymi górskimi warunkami i wymagającą trasą podczas startu w Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim. Do dzisiaj zawody uchodzą za jedne z najtrudniejszych tego typu zimowych zmagań w Polsce. Bieg jest memoriałem Tomka Kowalskiego – alpinisty i ultramaratończyka, który zginął jedenaście lat temu podczas zimowej wyprawy na Broad Peak.

https://pixabay.com/pl/photos/biegi-narciarskie-zima-%C5%9Bnieg-sporty-3020751/

Odwołano Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Co się stało?

Już za trzy dni miał się zacząć Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Wielu sportowców, ale i kibiców czekało na niego z niecierpliwością. Niestety, w ostatniej chwili został on odwołany. Dlaczego?

https://pixabay.com/pl/illustrations/ai-generowane-para-zach%C3%B3d-s%C5%82o%C5%84ca-7721448/

Walentynki w górach

Góry to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Czy można sobie wyobrazić bardziej spektakularne zaręczyny niż na jednym ze szczytów oferujących widok na szerokie pasma górskie i połoniny? Takie wyznanie miłości zapamięta każda para. Zatem sprawdźmy, gdzie warto się udać, aby świętować tegoroczne Walentynki.

Trudne akcje ratunkowe TOPR. W Tatrach panuje lawinowa trójka

Od piątku w Tatrach panuje tak zwana lawinowa trójka. Ratownicy TOPR mają co robić. W ostatnich dniach sprowadzali turystów z Karprowego Wierchu, Ciemniaka, pomagali porwanym przez dwie lawiny. Mimo znacznego zagrożenia lawinowego i niekorzystnych warunków atmosferycznych okazuje się, że śmiałkowie nadal wyruszają w Tatry, tak naprawdę bez przygotowania.

https://pixabay.com/pl/photos/zima-w-beskidach-poland-landscape-6057666/

To już pewne. W przyszłym roku bieg Zimowy Chudy Wawrzyniec się nie odbędzie

Organizatorzy Chudego Wawrzyńca podjęli ważną decyzję. W przyszłym roku jego zimowa edycja się nie odbędzie. Co się stało? Skąd takie postanowienie? O tym poniżej.

Andrzej Bargiel został przewodnikiem wysokogórskim

Andrzej Bargiel to jeden z czołowych himalaistów naszego kraju. Związał się ze wspinaczką w Himalajach, narciarstwem biegowym i bieganiem w górach. Trzeba przyznać, że ma spore osiągnięcia na swoim koncie. Teraz zapisał na swej górskiej karcie kolejny sukces. Został przewodnikiem wysokogórskim.

Zakończył się „24-godzinny Bieg dla Jarka. Śnieżnik”, ratownika GOPR, który uległ wypadkowi

Nigdy nie zostawiamy swoich”. Takie motto przyświeca ratownikom GOPR. I właśnie dlatego całym sercem zaangażowali się w pomoc Jarkowi i jego rodzinie po wypadku. Jednym z działań, aby wspomóc leczenie i rehabilitację kolegi ratownika, był 24-godzinny bieg dla Jarka. Śnieżnik.

https://pixabay.com/pl/illustrations/medal-br%C4%85zowy-projekt-2163351/

Brązowy medal dla Piotra Furmaniuka na Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych

Piotr Furmaniuk w tym roku stał się brązowym medalistą Mistrzostw Śląska w Biegach Przełajowych. Był jednym z prawie 500 startujących zawodników.

Justyna Kowalczyk wraz z synkiem wystartują w biegu pamięci Kacpra Tekieli

Będziemy z Hugonkiem gotowi” taki krótki post zamieściła Justyna Kowalczyk-Tekieli kilka dni temu w swoich Social Mediach. Kobieta nawiązała do biegu organizowanego pamięci jej męża, czyli „Bitwy o Turbacz”.

https://pixabay.com/pl/photos/las-natura-sporty-4046876/

Ultramaratończyk Kamil Leśniak przebiegł Główny Szlak Beskidzki. Pobił rekord czasowy

93 g 42 min 22 sek. Tyle zajęło ultramaratończykowi, Kamilowi Leśniakowi przebiegnięcie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Był ból, zmęczenie, błoto. Jak sam mówi, to nie tylko przygoda, ale też największe osiągnięcie.