prorock

W czym biegać zimą w górach?

Bieganie zimą nie musi być straszne. Pomimo mrozu za oknem, wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazany. Tym bardziej w górach. Warto jednak wiedzieć, w czym biegać zimą. Poniższy tekst pomoże Ci w doborze odpowiedniej odzieży do zimowych biegów górskich.

Obowiązkowe wyposażenie biegacza podczas maratonu górskiego

Zanim wystartujesz w swym pierwszym górskim maratonie, powinieneś się do niego dobrze przygotować. Nie tylko kondycyjnie. Powinieneś też zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jeśli nie będziesz miał go przy sobie, możesz nie zostać dopuszczony do startu.

Niebawem startuje Bieg Zbója – laureat 2019 nagrody 5 Kozic

Już tylko trzy dni zostały, aby zapisać się na Bieg Zbója. Impreza została laureatem roku 2019 w konkursie na najlepszy bieg górski. Przyznano jej nagrodę 5 Kozic. Masz jeszcze szansę, aby zmierzyć się z innymi biegaczami i stanąć na podium.

To już ostatni moment, aby wystartować w Biegach Śnieżnickich

To już ostatni moment, aby zarejestrować swój udział w Biegach Śnieżnickich. Odbędą się one w dniach 30-31 lipca, w Międzygórzu. To najstarszy bieg górski w naszym kraju. Koszulki dla jego uczestników wraz z pakietami startowymi czekają już na ochotników.

Znamy wyniki biegu 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc

Znamy już wyniki biegu 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc, który odbył się 30 czerwca br. Jest to bieg kwalifikujący UTMB. Można w nim było również zdobyć punkty ITRA.

Startuje Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy

Już w najbliższy weekend, w Krynicy z Zdroju, startuje Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy! Zawodnicy pobiegną na siedmiu trasach, zaplanowanych w Beskidzie Niskim i Beskidzie Sądeckim.

Pobiegaj w Bieszczadach – Festiwal Biegu Rzeźnika

Już 15 czerwca rozpocznie się Festiwal Biegu Rzeźnika w Bieszczadach. To ultramaraton który potrwa 4 dni. Zawodnicy zmierzą się na ośmiu trasach o różnej długości. Jedna z nich liczy 52 kilometry.

Jaką odzież sportową założyć na bieg górski?

Odzież sportowa to bardzo istotny element wyposażenia każdego biegacza. Biegi w górach są bardzo intensywne, dlatego strój do nich przeznaczony musi być przewiewny, dobrze odprowadzać wilgoć, nie wchłaniając jej i przede wszystkim być lekki. W czym zatem biegać w górach?

Nowa impreza dla miłośników biegów górskich

Miłośników górskich biegów czeka w tym roku niespodzianka. W Bieszczadach rusza I edycja nowej imprezy sportowej, pod nazwą UltraBies Biegi Górskie. Potrwa dwa dni, szacuje się, że weźmie w niej udział ponad 450 zawodników.