Zakończył się „24-godzinny Bieg dla Jarka. Śnieżnik”, ratownika GOPR, który uległ wypadkowi

Nigdy nie zostawiamy swoich”. Takie motto przyświeca ratownikom GOPR. I właśnie dlatego całym sercem zaangażowali się w pomoc Jarkowi i jego rodzinie po wypadku. Jednym z działań, aby wspomóc leczenie i rehabilitację kolegi ratownika, był 24-godzinny bieg dla Jarka. Śnieżnik.

https://pixabay.com/pl/illustrations/medal-br%C4%85zowy-projekt-2163351/

Brązowy medal dla Piotra Furmaniuka na Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych

Piotr Furmaniuk w tym roku stał się brązowym medalistą Mistrzostw Śląska w Biegach Przełajowych. Był jednym z prawie 500 startujących zawodników.

Justyna Kowalczyk wraz z synkiem wystartują w biegu pamięci Kacpra Tekieli

Będziemy z Hugonkiem gotowi” taki krótki post zamieściła Justyna Kowalczyk-Tekieli kilka dni temu w swoich Social Mediach. Kobieta nawiązała do biegu organizowanego pamięci jej męża, czyli „Bitwy o Turbacz”.

https://pixabay.com/pl/photos/las-natura-sporty-4046876/

Ultramaratończyk Kamil Leśniak przebiegł Główny Szlak Beskidzki. Pobił rekord czasowy

93 g 42 min 22 sek. Tyle zajęło ultramaratończykowi, Kamilowi Leśniakowi przebiegnięcie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Był ból, zmęczenie, błoto. Jak sam mówi, to nie tylko przygoda, ale też największe osiągnięcie.

Tarnowski Bieg Leliwitów zbliża się wielkimi krokami

Już w sobotę, 21 października, miłośnicy biegania wystartują w 32. Tarnowskim Biegu Leliwitów. Do pokonania będzie nocą dystans o długości 10 km.

Kilian Jornet na finiszu swojej przygody w Pirenejach; fot. NNormal

177 szczytów w 8 dni – epicka przygoda Kiliana Jorneta w Pirenejach

Kilian Jornet Burgada do swojego niesamowitego dorobku dołożył kolejny wyczyn z gatunku spektakularnych – hiszpański ultramaratończyk w ciągu 8 dni wbiegł na 177 szczytów w swoich rodzinnych Pirenejach. Katalończyk pokonał łączny dystans 485.65 km i  43 000 m przewyższenia, a do przemieszczania się pomiędzy dłuższymi odcinkami używał tylko i wyłącznie siły własnych mięśni, wybierając rower jako środek transportu. Jornet opisał to wyzwanie nie tylko jako sprawdzian wytrzymałości fizycznej i psychicznej, ale także sentymentalny powrót w góry, które ukształtowały go w młodości.

Kilkanaście szkół podstawowych wzięło udział w Rajdzie „Puszcza Jodłowa” na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego

W zeszły piątek w Świętokrzyskim Parku Narodowym odbyła się trzynasta edycja Rajdu Edukacyjnego „Puszcza Jodłowa”. Dedykowany jest on uczniom szkół podstawowych. Uczestnicy nie tylko zdobyli w nim cenną wiedzę, ale także świetnie się bawili.

https://pixabay.com/pl/photos/szwecja-ob%C3%B3z-ognisko-natura-1101497/

Dzieje się na Holicy! Jeśli jeszcze nie zakończyliście urlopu w górach, warto obrać ten kierunek

Jeśli nadal spędzacie urlop w górach, to koniecznie wybierzcie się do Ustrzyk Dolnych. Na Holicy czeka na Was wiele atrakcji, m.in. widoki podziwiane z wieży. Sprawdźcie, w jaki sposób warto spędzić tu dzień.

Rozpoczyna się Festiwal Czyste Beskidy

Rozpoczyna się Festiwal Czyste Beskidy, czyli wspólne sprzątanie górskich szlaków.

„Życie w biegu” – filmowa historia Piotra Hercoga

Bieg wpisany jest w naszą ewolucję, jako jedna z kluczowych strategii przetrwania. Wychodząc naprzeciw popularnej, a jednocześnie kluczowej zdolności Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady zrealizowała dokument pt. „Życie w biegu”, poświęcony ultramaratończykowi i multimedaliście biegowemu – Piotrowi Hercogowi.