prorock

Zbliża się 20. edycja Biegu Rzeźnika!

Tegoroczny IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie na bieszczadzkich szlakach w dniach 7-10 czerwca 2023.

9. Zimowy Ultramaraton Karkonoski przeszedł do historii. Mocne tempo i zima na trasie

Prawdziwe zimowe warunki, 48 górskich kilometrów, z którymi 25 lutego zmierzyło się blisko 400 biegaczy. Tak w dużym skrócie wyglądał Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Pierwszy na metę w Karpaczu dotarł Michał Rajca. Wśród kobiet rywalizację wygrała Aleksandra Narkowicz.

Jak zacząć biegać do maratonu górskiego?

Chcąc przygotować się do maratonu górskiego, należy zacząć ćwiczyć przynajmniej pół roku wcześniej. Tylko odpowiedni trening oraz dieta gwarantują sukces na mecie.

Zbliża się 9. Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Góry w zimowym wydaniu, prawdziwa próba charakteru, stawienie czoła wymagającej trasie i własnym słabościom – mowa o Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim. Bieg jest memoriałem alpinisty i ultramaratończyka, Tomka Kowalskiego, który zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na jeden z ośmiotysięczników – Broad Peak.

Top 10 turystycznych prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Nie wiesz jaki prezent kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Najlepiej taki, który przyda im się podczas Waszych wspólnych wycieczek w góry. Nie ma nic piękniejszego niż wspólny czas z wnukami. Jeśli jeszcze dziadkowie będą odpowiednie wyposażeni w turystyczne niezbędniki, to z pewnością każdy trekking i wyprawa rowerowa się udadzą. Sprawdź nasze propozycje na oryginalne upominki dla seniorów.

Dieta, jako przygotowanie do górskiego maratonu

Pragniesz wystartować w przyszłym roku w górskim maratonie? To szczytny cel, wymagający wytrwałości, wysiłku podczas treningu i odpowiedniej diety. Dlatego powinieneś wiedzieć, w jaki sposób się odżywiać, aby osiągać, jak najlepsze wyniki. Poznaj dietę biegaczy górskich.

Co zrobić, gdy złapie Cię kolka wysiłkowa podczas biegu górskiego?

Kolka wysiłkowa to zmora wielu sportowców. Objawia się kującym bólem pod żebrem i niemożnością złapania oddechu. Już wiesz, że nie dasz rady biec dalej, a Twoje szanse na wygranie maratonu górskiego zaraz spadną do zera. Co robić? Czy należy wzywać GOPR? Podpowiadamy, jak się zachować, aby jak najszybciej pozbyć się kolki wysiłkowej i ukończyć bieg górski.

Co będzie przydatne podczas maratonu nocnego w górach?

Jeśli wydaje Ci się, że uposażenie na nocny maraton w górach jest identyczne, jak podczas biegu za dnia, to tylko Ci się wydaje. Wprawdzie wiele elementów się pokrywa, ale sporo akcesoriów warto zabrać dodatkowo. Mimo iż nie wchodzą one do tak zwanego uposażenia obowiązkowego biegacza. Sprawdź, co Ci się przyda podczas nocnego maratonu w górach.

W czym biegać zimą w górach?

Bieganie zimą nie musi być straszne. Pomimo mrozu za oknem, wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazany. Tym bardziej w górach. Warto jednak wiedzieć, w czym biegać zimą. Poniższy tekst pomoże Ci w doborze odpowiedniej odzieży do zimowych biegów górskich.

Obowiązkowe wyposażenie biegacza podczas maratonu górskiego

Zanim wystartujesz w swym pierwszym górskim maratonie, powinieneś się do niego dobrze przygotować. Nie tylko kondycyjnie. Powinieneś też zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jeśli nie będziesz miał go przy sobie, możesz nie zostać dopuszczony do startu.