https://pixabay.com/pl/photos/diabelski-m%C5%82yn-ko%C5%82o-widokowe-2694975/

Pod Wielką Krokwią stanie Koło Widokowe. Co na to mieszkańcy Zakopanego?

W Zakopanem powstaje nowa atrakcje turystyczna. To Koło Widokowe o wysokości 45 metrów. Na jego lokalizację wybrano okolice Wielkiej Krokwi. Co na to mieszkańcy Zakopanego?

https://pixabay.com/pl/photos/woda-jezioro-statki-%C5%82odzie-jachty-2399692/

Zanieczyszczono Jezioro Solińskie

W piątek, 26 kwietnia, doszło do zanieczyszczenia Jeziora Solińskiego substancją ropopochodną. Na szczęście, cienka jej warstwa nie stworzyła zagrożenia dla ptaków i zwierząt wodnych. Olej napędowy już usunięto.

Wańkowa. Już w niedzielę, 28 kwietnia, otwarcie największego parku linowego w Polsce

Na niedzielę, 28 kwietnia, w Wańkowej zaplanowano otwarcie największego parku linowego w Polsce. Ma powierzchnię jednego hektara, na której znajdują się aż 42 przeszkody.

https://pixabay.com/pl/photos/p%C5%82yta-narty-aborda%C5%BC-%C5%9Bnieg-zima-2098326/

Kamil Stoch chce trenować pod okiem indywidualnego trenera. Co na to PZN?

Kamil Stoch wystąpił do PZN z prośbą o przyznanie mu indywidualnego trenera. Czy PZN przychyli się do jego prośby, czy idrzuci wniosek?

https://pixabay.com/pl/photos/p%C5%82yta-narty-aborda%C5%BC-%C5%9Bnieg-zima-2098325/

PZN podało nazwiska trenerów skoczków na sezon 2024/2025

PZN podało nazwiska nowych trenerów skoczków na sezon 2024/25. Trener główny kadry A zostanie bez zmian, dołączy do niego specjalista od faz lotu. W kadrze B zmiany trenera głównego. Jak ostatni sezon podsumował Adam Małysz?

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-kanada-dziewczynka-3959204/

Majówka w górach pełna atrakcji

Zaplanowaliście już majówkę? Jeśli nie, zachęcamy Was do trekkingów w polskich górach. Czekają tu na Was piękne krajobrazy, zarówno na szlakach, jak i te rozpościerające się ze szczytów, ciekawe miejsca związane z legendami, jaskinie i groty, a także ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. Bez względu na pogodę i zainteresowania, każdy znajdzie w weekend majowy atrakcję dla siebie. Sprawdź, gdzie warto się udać.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwieca-%C5%9Bwieczka-przy-%C5%9Bwiecach-3056195/

Podano, kim był mężczyzna, który zginął w sobotniej lawinie w Tatrach. To ratownik GOPR i doświadczony narciarz

W sobotę wczesnym rankiem odnaleziono w lawinisku w Tatrach młodego mężczyznę. Jego poszukiwania trwały od północy. Natychmiast podjęto działania ratunkowe. Niestety, były nieskuteczne. W poniedziałek podano, że tragicznie zmarłym 34-latkiem był ratownik GOPR. Doświadczony narciarz, kartograf, geodeta, wielki miłośnik gór.

Do Karkonoszy wróciła zima. Na Śnieżce zobserwowano w niedzielę prawie 10 stopni mrozu

Mogłoby się wydawać, że skoro mamy kalendarzową wiosnę, to na dobre pożegnaliśmy już mrozy. Nic bardziej mylnego. Zima postanowiła się przypomnieć i zawitała ponownie w Karkonoszach. W niedzielę rano zaobserwowano na Śnieżce prawie 10 stopni mrozu. Na szlakach turystycznych nie brakuje również śniegu.

Anna Tybor jest już w Nepalu. Rozpoczęła projekt Dream Line 2024

Anna Tybor jest już w Nepalu. Rozpoczęła projekt Dreal Line 2024. Jej celem jest zjazd na nartach z Dhaulagiri oraz Nanga Parbat. Dziś ma rozpocząć trekking. Pierwszy jego punkt to Bagar.

Zima w górach nie odpuszcza. Na Śnieżce prawie – 6 stopni

Zima w górach nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na Śnieżce nawet -6 stopni Celsjusza, śnieg również w Bieszczadach i Tatrach.