Niebezpieczne pęknięcie pokrywy śnieżnej w Babiogórskim Parku Narodowym

Przyrodnicy Babiogórskiego Parku Narodowego od dwóch tygodni obserwują na swoim terenie pęknięcie pokrywy śnieżnej. Uważają, że jest ono bardzo ciekawe. GOPR Beskidy zaznacza jednak, że przy dalszym ociepleniu powietrza, może być ona równie niebezpieczna, jak ciekawa. Grozi bowiem lawiną.

https://pixabay.com/pl/photos/biegi-narciarskie-zima-%C5%9Bnieg-sporty-3020751/

Odwołano Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Co się stało?

Już za trzy dni miał się zacząć Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Wielu sportowców, ale i kibiców czekało na niego z niecierpliwością. Niestety, w ostatniej chwili został on odwołany. Dlaczego?

Torres del Paine, Patagonia: Siebe Vanhee, Sean Villanueva O’Driscoll, Nico Favresse i Drew Smith świętują pierwsze klasyczne przejście "Riders on the storm"; fot. Drew Smith

„Riders on the Storm” na Torres del Paine po raz pierwszy pokonane klasycznie!

Po 18 dniach epickiej przygody, która miała miejsce między 24 stycznia a 10 lutym 2024 r., słynna droga Riders on the Storm (7c+, 1300 m) na Centralnej Wieży w patagońskim Masywie Torres del Paine została po raz pierwszy pokonana klasycznie, tzn. bez stosowania sztucznych ułatwień! Dokonał tego zespół w składzie Nico Favresse, Siebe Vanhee, Sean Villanueva O’Driscoll i Drew Smith. 

https://pixabay.com/pl/photos/sportowe-spadek-jazda-rowerem-1641280/

Rowerem esktremalnie po Ustrzykach Dolnych

Ustrzyki Dolne uznawane są za nieoficjalną stolicę Bieszczad. To idealne miejsce na wypoczynek dla sportowców. Znajdują się tu liczne stacje i wyciągi narciarskie, lodowisko, baseny, pole golfowe oraz rewelacyjne trasy rowerowe. I o tych ostatnich właśnie chcielibyśmy Wam dziś opowiedzieć.

https://pixabay.com/pl/photos/aleja-drzewa-%C5%9Bcie%C5%BCka-815297/

Zamknięto szlak zielony i konny w Ustrzykach Dolnych. Wprowadzono obejście

Od czwartku do odwołania zamknięto zielony i konny szlak w Ustrzykach Dolnych. Należy korzystać z obejścia. Przyczyną jest konieczność przeprowadzenia cięć pielęgnacyjnych drzewostanu.

https://pixabay.com/pl/photos/orkiestra-muzyka-dywizja-orkiestra-2496505/

Już za miesiąc odbędzie się koncert jubileuszowy 70-lecie GOPR. Pieniądze ze sprzedaży biletów będą przeznaczone na leczenie ratowników

Codziennie dyżurują w górach. Bez względu na warunki atmosferyczne ruszają ratować turystów. Nie oceniają ludzkiej głupoty. Edukują. Narażają własne życie. Czasem je tracą, a czasem tracą zdrowie. Dlatego pieniądze ze sprzedaży biletów na marcowy koncert jubileuszowy 70-lecie GOPR, będą przeznaczone na leczenie ratowników.

https://pixabay.com/pl/photos/lody-sopel-lodu-woda-zima-%C5%9Bnieg-2068066/

To już ostatni moment, aby podziwiać lodospady w Rudawce Rymanowskiej

Zima powoli dobiega końca. Dlatego to już ostatni moment, aby wybrać się do Rudawki Rymanowskiej i zobaczyć jej lodospady.

https://pixabay.com/pl/photos/bocian-ptak-niebo-lataj%C4%85cy-3363503/

Do Karkonoskiego Parku Narodowego wracają bociany. Czyżby wiosna była tuż tuż?

Przyrodnicy z Karnoskiego Parku Narodowego poinformowali, że zauważyli na swoim terenie pierwsze bociany. Przeleciały one w okolicach Pałacu Sobieszów. Czyżby zwiastowały nadchodzącą wiosnę?

Zamknięto część szlaku prowadzącego do Wodospadu Kamieńczyka

Nadleśnictwo Szklarska Poręba poinformowało o utrudnieniach i częściowym zamknięciu popularnego szlaku, prowadzącego do wodospadu Kamieńczyka. Ponowne otwarcie nastąpi w środę, 21 lutego. Do tej pory proponowane jest obejście.

Chociaż wiosna tuż tuż, w górach nadal możecie uprawiać sporty zimowe

Już niedługo przywitamy wiosnę. Tym bardziej, że bociany wracają do kraju, a spod ziemi wyrastają pierwsze rośliny. To znak, że przyroda budzi się do życia, a zima już niebawem opuści nas na dobre. Nadal jednak możecie korzystać z uroków, jakie dają nam sporty zimowe, choćby tj. narciarstwo, snowboard, czy jazda na łyżwach. Podajemy kilka praktycznych informacji.