https://pixabay.com/pl/photos/nanga-parbat-g%C3%B3ra-sklep-%C5%9Brednica-7626861/

Piotr Krzyżowski udaje się w Himalaje. Będzie zdobywał Nanga Parbat

7 czerwca himalaista Piotr Krzyżowski udaje się do Pakistanu. Jego celem jest zdobycie kolejnego, czwartego już ośmiotysięcznika. Ma nim być Nanga Parbat.

https://pixabay.com/pl/photos/narty-patrol-zima-ratowa%C4%87-2410/

HZS – 20 lat ratownictwa górskiego na Słowacji

Na początku lipca Horska Sluzba Zachranna (HZS) będzie obchodziła swoje 20-lecie. To ważne święto dla ratownictwa górskiego na Słowacji.

https://pixabay.com/pl/photos/manipulacji-snowboard-%C5%9Bnieg-ekran-4505018/

To już pewne – po raz pierwszy Puchar Świata w snowboardzie odbędzie się w Polsce!

Zawody o Puchar Świata w snowboardzie 2024 odbędą się w Polsce. To wielkie wyróżnienie dla naszego kraju. Już w lutym wszyscy miłośnicy „desek” wraz z naszą kadrą spotkają się na Jaworzynie Krynickiej.

https://pixabay.com/pl/photos/gda%C5%84sk-polska-cmentarz-groby-194268/

Ostatnie pożegnanie alpinisty Kacpra Tekielego

Pogrzeb Kacpra Tekielego odbył się 30 maja na cmentarzu w Gdańsku-Oliwie. Świecka uroczystość nie przypominała tradycyjnych, katolickich pogrzebów. Były motywy górskie, ulubione piosenki alpinisty i wzruszająca mowa jego żony, Justyny.

Polka zmarła na szlaku na Mały Rozsutec. Ratownikom HZS nie udało się przywrócić funkcji życiowych

Polka 30 maja wspinała się na Mały Rozsutec. W pewnym momencie straciła przytomność, ustała akcja serca, nie było oddechu. Zawiadomieni ratownicy HZS bezzwłocznie udali się do poszkodowanej. Niestety, akcja ratunkowa była bezskuteczna.

https://pixabay.com/pl/photos/zegar-miejski-zegar-czas-godzina-367098/

Ostatniego dnia maja, w Bardo, zostanie uruchomiony Zegar Miejski

31 maja na Rynku w Bardo uruchomiony zostanie Zegar Miejski. Powstał on w ramach projektu transgranicznego pn. „Czas na Bardo”.

https://pixabay.com/pl/photos/g%c3%b3ry-g%c3%b3rski-pola-szczyt-zielony-5697002/

Akcja ratunkowa HZS. Słowaczka spadła na oczach dzieci

Do tragedii doszło na Słowacji, w Małej Fatrze. Matka trójki dzieci spadła ze Zbójnickiej Ścieżki na ich oczach. Nie przeżyła. O wypadku powiadomił HZS turysta.

https://pixabay.com/pl/photos/dziecko-wspinaczka-liny-wspi%c4%85%c4%87-si%c4%99-4367303/

Dzień Dziecka w polskich górach

Jeśli nie masz pomysłu na wyjątkowy Dzień Dziecka dla swojego malucha, wybierz się z nim w góry. Oprócz ciekawych chwil na świeżym powietrzu zapewnisz mu sporo innych atrakcji. W poniższym artykule przedstawiamy propozycje imprez dla dzieci w poszczególnych pasmach górskich.

https://pixabay.com/pl/photos/g%c3%b3ra-natura-panorama-%c5%9bnieg-3341919/

Czarna seria Mount Everest. Suhajda Szilard uznany za zmarłego

Mount Everest jest najwyższą górą świata. Wymagającą i niebezpieczną. Pochłonęła już 300 żyć. Tej wiosny nastąpiła kolejna czarna seria. Wczoraj uznano za zmarłego węgierskiego wspinacza Suhajdę Szilarda.

https://pixabay.com/pl/illustrations/anio%c5%82-ciemny-mroczny-anio%c5%82-gotyk-2665661/

Krzysztof Wielicki przeprosił Justynę Kowalczyk-Tekieli za słowa o śmierci jej męża. Znamy też datę pogrzebu Kacpra Tekielego

Krzysztof Wielicki przeprosił Justynę Kowalczyk za zbyt szybki osąd sytuacji dotyczącej śmierci jej męża. Kacper Tekieli zostanie pochowany w Gdańsku, w przyszłym tygodniu.