prorock

Via ferraty dla początkujących

Rozpoczynacie swoją przygodę ze wspinaczką? Szukacie łatwych żelaznych perci, na których moglibyście potrenować w majowy weekend? O to nasze propozycje europejskich via ferrat dla początkujących.

10. rocznica pierwszego, zimowego wejścia na Broad Peak

Minęło 10 lat, odkąd Broad Peak wpuściło zimą na swój szczyt pierwszych śmiałków. Było nimi czterech Polaków. Niestety, ten niebywały sukces został naznaczony tragedią.

W Tatrach wprowadzono ograniczenia dla taterników i narciarzy ekstremalnych

Dyrekcja TPN poinformowała o ograniczeniach dla taterników i narciarzy ekstremalnych. Obowiązywać będą od 3 marca do końca lipca.

Sukces Polaków na Grenlandii

Marcin Tomaszewski i Paweł Hałdaś wytyczyli pierwszą w historii zimową drogę big wall na Grenlandii.

Niemiec stanął na szczycie Denali

19 lutego, Niemiec stanął samotnie na szczycie Denali. Jest pierwszym nieamerykańskim wspinaczem, który tego dokonał.

W górach silny wiatr – zachowaj rozwagę

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia odnośnie porywistych wiatrów w polskich górach. TOPR wprowadził 3 stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach, a parki narodowe w górach informują o zwisach i dużych pokrywach śnieżnych. Planując ten weekend spędzić w górach, zachowaj rozwagę.

Czym jest wspinaczka lodowa?

Zima w górach może być niebezpieczna, ale może też wyzwalać w nas dużą dawkę pozytywnej adrenaliny. Jednak, zamiast wędrować podczas lawinowej 4 po szlakach, ryzykując życie swoje i innych, zainteresuj się wspinaczką lodową.

14 rocznica pierwszego, zimowego wejścia na szczyt Makalu

Wczoraj, 9 lutego 2023 roku, minęła 14 rocznica pierwszego, zimowego wejścia na szczyt Makalu. Dokonali tego Simone Moro oraz Denis Urubko.

Taki jak ty, zniszczył moje dzieciństwo – pisze córka ratownika TOPR do turystów łamiących zakazy

Taki jak ty, zniszczył moje dzieciństwo, zrobił rany na całe życie (…) Chcesz ryzykować(…) idź. Ale nie wzywaj pomocy” – pisze w mediach społecznościowych córka ratownika TOPR.

W Tatrach lawinowa 3

Po kilku dniach najwyższego stopnia lawinowego zagrożenia lawinowego, TOPR ogłosiła w Tatrach lawinową 3. Nadal nie otwarto części szlaków.