https://pixabay.com/pl/photos/mount-everest-g%C3%B3ry-zima-%C5%9Bnieg-l%C3%B3d-89590/

Wojsko posprząta Mount Everest. Wśród śmieci również zwłoki zaginionych

Żołnierze z Nepalu przed rozpoczęciem sezonu wspinaczkowego posprzątają najwyższą górę świata, Mount Everst. Zakładają, że zniosą z niej 10 tysięcy ton śmieci oraz zwłoki zaginionych wspinaczy. Wraz z nowym sezonem, wprowadzone zostaną również nowe zasady wspinaczki. Śmiałkowie będą otrzymywać worki na śmieci i odchody, a także wszyte w kurtki GPS-y.

https://pixabay.com/pl/photos/las-le%C5%9Bna-droga-rower-g%C3%B3rski-4366094/

Park Narodowy Gór Stołowych zaprasza na wspólną wycieczkę rowerową. Przewidziano ciekawe atrakcje

W poniedziałek, 22 kwietnia, przypada Dzień Ziemi. Z tej okazji przyrodnicy Parku Narodowego Gór Stołowych postanowili zaprosić wszystkich chętnych na wspólną wycieczkę rowerową, która odbędzie się w sobotę. Oprócz podziwiania okolicznych terenów z perspektywy jednośladu przewidziano również inne, ciekawe atrakcje.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%BCmija-zygzakowata-piasek-wydmy-3753483/

Obudziły się żmije w Bieszczadach. Czy wiesz co robić, gdy ukąsi Cię zygzakowata?

Jak  poinformowało Nadleśnictwo Cisna, pojawiły się już pierwsze żmije w Bieszczadach. Warto więc zwracać uwagę na to, gdzie i po czym się stąpa na szlakach. Ukąszenie tego gada jest bowiem dość bolesne i może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Już wiadomo do jakich strat na Połoninie Caryńskiej doprowadził wczorajszy pożar w Bieszczadach. Są mniejsze niż początkowo zakładano

Przyrodnicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego oszacowali straty na Połoninie Caryńskiej, do jakich doszło w wyniku wczorajszego pożaru w Bieszczadach. Jak się okazało, są one nacznie mniejsze niż początkowo zakładano.

Pożar w Bieszczadach. Płonęła Połonina Caryńska

W poniedziałek, 8 kwietnia, doszło do zaprószenia ognia na Połoninie Caryńskiej. Pożar w Bieszczadach został opanowany po kilku godzinach.

https://pixabay.com/pl/photos/wspinaczka-lina-zjazd-na-linie-480459/

Już dziś rozpoczyna się w Chinach Puchar Świata w Boulder 2024

Już dziś w Chinach rozpoczyna się pierwszy etap Pucharu Świata w Bulder 2024. Do rywalizacji stanie 136 zawodników. Będą reprezentować 33 kraje.

https://pixabay.com/pl/photos/zwierz%C4%99-ry%C5%9B-koci-trawa-na-dworze-1852804/

W Tatrach potrącono śmiertelnie Rysia. Przyrodnicy TANAP apelują, aby uważać na drogach na dzikie zwierzęta

W Tatrach, na Słowacji potrącono rysia. Zwierzęcia nie udało się uratować. Przyrodnicy TANAP apelują, aby uważać na dzikie zwierzęta.

Już są pierwsze projekty nowej toalety pod Rysami. Sprawdź, czy Ci się podobają [ZDJĘCIA]

Powstały już projekty nowej, ekologicznej toalety pod Rysami. Sprawdź, która najbardziej Ci się podoba.

https://pixabay.com/pl/photos/bmx-rower-plener-skatepark-3761989/

W Bardzie powstanie skatepark, flowpark oraz ścieżki zdrowia. Wiadomo już, kto podejmie się ich realizacji

To już pewne, w Bardzie powstanie skatepark, flowpark, plac zabaw dla dzieci oraz ścieżki zdrowia. Podpisano umowę na realizację projektu. Teraz czekamy na jego wykonanie i uroczyste otwarcie. Tym bardziej, że „Rozbudowa Strefy Sportowo – Rekreacyjnej Dla Dzieci i Młodzieży w Bardzie przy ul. 1-go Maja” zapowiada się ciekawie.

https://pixabay.com/pl/photos/tatry-polska-g%C3%B3ry-krajobraz-3396991/

W Dolinie Chochołowskiej w sobotę wybuchł pożar. Paliło się jedno z aut pozostawionych na parkingu

To kolejny pożar w Dolinie Chochołowskiej w ostatnim czasie. Pod koniec marca palił się budynek gospodarczy bacówki. W ostatnią sobotę zaś auto jednego z turystów. Pożar wybuchł przed południem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.