prorock

Na ratunek żabom w Tatrach

Wolontariusze i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ruszyli na ratunek żabom. Jak się okazuje, płazy te mają aktualnie okres godowy. Rozpoczęły się więc coroczne ich wędrówki.

obelisk w karkonoszach

Rocznica „Ostatniego Wyścigu” w Karkonoszach

23 marca 2023 roku mija 110 lat od feralnych zawodów narciarskich w Karkonoszach, w których zginął Bohumił Hanč i jego przyjaciel Václav Vrbata. Międzynarodowy wyścig odbywał się na dystansie 50 km, składał się z dwóch okrążeń, a trasa prowadziła między innymi przez Vosecką boudę, źródła Łaby i harrachowskie kamienie. W 2022 roku do kin trafił film kręcony w Karkonoszach, „Ostatni Wyścig” oparty na faktach.

Planujesz weekend w górach? Uważaj na przestój kolei linowych

Jeśli planujesz najbliższe weekendy poświęcić górom, musisz wziąć pod uwagę przeglądy techniczne i przestój kolei linowych. Część z nich będzie bowiem wyłączona z ruchu turystycznego. Sprawdź, gdzie i kiedy nie skorzystasz z tej atrakcji.

Poszukiwania narciarza skiturowego w Tatrach

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego całą sobotnią noc spędzili, poszukując narciarza skiturowego. Ten spadł do Doliny Cichej.

TOPR wydostało grotołazów z Jaskini Czarnej

TOPR wydostało grotołazów, którzy utknęli w Jaskini Czarnej. Do akcji ruszyło 10 ratowników. 

Schronisko Chatka Górzystów w kwietniu będzie nieczynne. Sprawdź termin remontu

Chatka Górzystów w Górach Izerskich zostanie w kwietniu zamknięta. Zaplanowano w tym czasie jej remont.

Sukces ratowniczki GOPR Karkonosze

VII edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji już za nami. Odbyły się one w Kluszkowcach w ubiegły weekend. Niewątpliwy sukces osiągnęła w nich ratowniczka GOPR Karkonosze, Magdalena Ogłaza.

To już pewne. Będzie nowa stacja GOPR, w Karłowie

W Karłowie powstanie nowa stacja GOPR. Będzie ona służyć Grupie Sudeckiej GOPR.

https://pixabay.com/pl/photos/%c5%9bnieg-zima-zimno-l%c3%b3d-sport-g%c3%b3ry-3048322/

To był pracowity weekend dla ratowników górskich

W Tatrach ratownicy górscy w sobotę udzielili pomocy 15 osobom, w Karkonoszach ośmiu. To był bardzo pracowity weekend dla pogotowia górskiego. Prawdopodobnie to jeszcze nie koniec wzmożonych wysiłków ratowników. Zima w górach ma powrócić.

10. rocznica pierwszego, zimowego wejścia na Broad Peak

Minęło 10 lat, odkąd Broad Peak wpuściło zimą na swój szczyt pierwszych śmiałków. Było nimi czterech Polaków. Niestety, ten niebywały sukces został naznaczony tragedią.