prorock

Stacje narciarskie w województwie pomorskim

Pierwsze mrozy i śnieg już za nami. W górach panuje typowo zimowa aura. Ośrodki narciarskie powoli zostają już otwierane. Co jednak z tymi narciarzami, którzy nie mają zimowego urlopu, a nie chcą rezygnować ze swej pasji? Oni też mają do dyspozycji stacje narciarskie, poza górami.

Otwarto pierwszy stok narciarski w tym roku

W Bukowinie Tatrzańskiej otwarto już w tym roku stok narciarski. Wyciąg ruszył, jako pierwszy w tym roku. Jak podaje TOPR, w Tatrach już od kilku dni panują warunki zimowe.

Nowa Kolej Krzesełkowa w Jaworzynie Krynickiej

Od tego roku wszyscy miłośnicy sportów zimowych udający się do Jaworzyny Krynickiej, będą mogli cieszyć się nową kolejką krzesełkową. To jeden z najnowocześniejszych modeli na rynku narciarskim.

Odzież termiczna i termoaktywna w górach

Wybierając się w góry, istotnym elementem wyposażenia jest odzież. Zarówno ta w plecaku – na zmianę, jak i ta na nas. To od niej zależy, czy nasza wędrówka będzie komfortowa. Sprawdź zatem, czym się różni odzież termiczna od termoaktywnej i którą lepiej nosić w górach.

Bezpieczeństwo na stoku narciarskim

Bezpieczeństwo na stoku narciarskim określa Międzynarodowy Dekalog Narciarza. Opracowany on został przez grupę doświadczonych, zawodowych narciarzy oraz górskich ratowników. Sprawdź, jak się zachować na stoku, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Pogoda uniemożliwia Bargielowi zjazd z Mount Everest

Po raz kolejny warunki atmosferyczne pod Mount Everest uniemożliwiają Bargielowi osiągnięcie celu. Skialpinista przeszedł już cały proces aklimatyzacji i od kilku dni czeka na ono pogodowe. Czyżby nie miało się ono pojawić? Pogoda nie chce wpuścić sportowca na szczyt.

Zaginiona na Manaslu skialpinistka, Hilaree Nelson, nie żyje

Zaginiona na Manaslu skialpinistka, Hilaree Nelson, nie żyje. Pomimo niekorzystnych dla akcji poszukiwawczej warunków, odnaleziono ciało Amerykanki. Jak się okazało, narciarkę pokonała lawina.

Mija rok, odkąd Anna Tybor, jako pierwsza Polka zjechała na nartach z ośmiotysięcznika

Mija rok odkąd Anna Tybor, jako pierwsza Polka zjechała na nartach z ośmiotysięcznika. Kim jest ta wyjątkowa skialpinistka, która dokonała takiego przełomu w historii polskiej alpinistyki?

Hilaree Nelson zaginęła, zjeżdżając na nartach z Manaslu

Hilaree Nelson zaginęła podczas zjazdu na nartach z Manaslu. Zjeżdżała wraz ze swoim partnerem Jimem Morrisonem. Mężczyzna dotarł bezpiecznie do bazy, kobieta wpadła do 25-metrowej szczeliny. Złe warunki pogodowe nie pozwalają na skuteczną akcję ratunkową.

Koniec aklimatyzacji. Andrzej Bargiel czeka na okno pogodowe

Ten rok może być jednym z najszczęśliwszych dla polskiego alpinisty. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Andrzej Bargiel zjedzie na nartach ze szczytu Mont Everest. Etapy aklimatyzacji się już zakończyły. Czas na ostatni rozdział tej opowieści.