Już dziś otwarcie Jaworzyna Express, najnowocześniejszej kolei linowej w Polsce

To już dziś, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nastąpi otwarcie nowoczesnej kolei linowej Jaworzyna Express. To jedyna taka kolej w Polsce. Znajduje się w Jaworzynie Krynickiej.

Polskie Koleje Linowe mają w to Boże Narodzenie okazję do świętowania. Dziś ruszy bowiem po raz pierwszy Jaworzyna Express, najnowocześniejsza kolej linowa w Polsce. Warto dodać, że trasa narciarska nr 6 została z tej okazji całkowicie zmodernizowana pod kątem oświetlenia. Dzięki temu narciarze będą z niej mogli korzystać w takim samym stopniu w dzień, jak i po zmroku.

Czym wyróżnia się Jaworzyna Express od innych kolejek krzesełkowych? Jest to sześcioosobowa gondola krzesełkowa, która zastąpi jeżdżącą tu do tej pory kolejkę czterokrzesełkową. Dzięki tej zmianie, sznur oczekujących narciarzy zmniejszy się. Wpływ na to będzie też miał czas przejazdu, który wyniesie… tylko 3 minuty. Jaworzyna Express ma się bowiem poruszać z prędkością 5 m/s. Jak podało PKL przepustowość kolei Jaworzyna Express będzie wynosić 2800 osób na godzinę.

 

Booking.com