4 Wieże Wzgórz Włodzickich 2023

15.07.2023 7:30 - 19:30

Wybierz się na rekreacyjny pieszy rajd, o malowniczym, choć dość długim dystansie. Wraz z innymi uczestnikami wydarzenia przejdziesz 37 kilometrów po Wzgórzach Włodzickich, o sumie przewyższeń 1250 m. Ilość miejsc limitowana.

Wydarzenie

Trasa pieszego rajdu po wszystkich Wzgórzach Włodzickickich rozpocznie się przy ruinach wieży na szczycie Grodziszcze. Następnie wejdziecie na wieżę widokowe na Górze Wszystkich Świętych, Górze św. Anny oraz Włodzickiej Górze w Świerkach.

Podczas rajdu będziesz miał okazje podziwiania między innymi panoramy Gór Sowich, Suchych, Karkonoszy i Masywu Śnieżnika. Dodatkowymi atrakcjami będą:

  • Rynek w Nowej Rudzie,
  • Domy Tkaczy,
  • fontanna „Rudek” powstała z czerwonego piaskowca,
  • Dolina Marcowskiego Potoku,
  • drzewko szubienicze na Pisztyku,
  • Big Bench, czyli Wielka Ławka.

Na metę należy dotrzeć do godziny 19.30. Zaplanowano 4 punkty kontrolne.

Jeśli zainteresowało Cię to wydarzenie, to musisz wiedzieć, że ilość miejsc jest ograniczona do stu osób. Jak podaje Organizator, wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Dolnośląskiego.

Wzgórza Włodzickie

Na Wzgórza Włodzickie składa się kilkanaście dość niskich szczytów położonych w Sudetach Środkowych. Najwyższy z nich ma wysokość 757 m n.p.m. i jest to Włodzicka Góra, na której znajduje się wieża widokowa. Góra św. Anny wznosi się na 647 m n.p.m., a Góra Wszystkich Świętych jest o metr wyższa. Szczyt Grodziszcze ma natomiast 396 m n.p.m.

Szczegóły

Data: 15.07.2023
Godzina: 7:30 - 19:30
Strona wydarzenia:
https://sowieszczyty.pl/wydarzenia/4-wieze-wzgorz-wlodzickich-2023/

Miejsce wydarzenia


Wzgórza Włodzickie