prorock

7. edycja Biegu Ultra Granią Tatr

24.08.2024 0:00 - 23:59

7 edycja Biegu Ultra Granią Tatr

Znamy już termin VII edycji kultowego Biegu Ultra Granią Tatr – organizatorzy ujawnili, że odbędzie się on 24 sierpnia 2024 r. Zapisy natomiast wystartują kilka miesięcy wcześniej, 14 lutego 2024 r. i potrwają 4 dni.


Aby wziąć udział w BUGT należy do dnia zapisów zebrać 9 punktów kwalifikacyjnych w maksymalnie trzech biegach górskich. Finisherzy poprzednich edycji będą zwolnieni z obowiązku zbierania punktów. Natomiast osoby, które odpadły w losowaniach co najmniej trzy razy, będą mieć zapewnione miejsce (z obowiązkiem zebrania punktów). Szczegóły organizatorzy podadzą wkrótce.
Zawody odbędą się na tradycyjnej trasie z Doliny Chochołowskiej przez Wołowiec, Ornak, Czerwone Wierchy, Krzyżne i Rówień Waksmundzką do Kuźnic, z +5000 m przewyższenia.

Bieg Ultra Granią Tatr to jeden z najbardziej wyczekiwanych i najtrudniejszych technicznie biegów ultra w Polsce. Rozgrywany od 2013 r., odbywał się co dwa lata, od roku 2023 będzie rozgrywany co roku: zawsze w drugiej połowie sierpnia. Ograniczona do 350 liczba miejsc sprawia, że w każdej edycji chętnych do startu jest dwukrotnie, a nawet trzykrotnie więcej. Aby zapisać się do losowania należy mieć zebrane punkty kwalifikacyjne z innych biegów ultra w Polsce i na świecie.

Trasa biegu jest niezwykle wymagająca technicznie a jednocześnie piękna, prowadzi szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego z Siwej Polany u wylotu Doliny Chochołowskiej aż do mety w Kuźnicach, często powyżej 2000 m n.p.m. Długość trasy wynosi 71 km, a łączna suma przewyższeń to +/-5000 m.

Organizatorem zawodów są Przewodnicy Tatrzańscy i Ratownicy TOPR z klubu TKN Tatra Team z Zakopanego. Zimą przygotowują także zawody w narciarstwie wysokogórskim imienia Piotra Malinowskiego.

W imieniu organizatorów, jak i naszym – serdecznie zapraszamy!

A tak było w tym roku:

Szczegóły

Data: 24.08.2024
Godzina: 0:00 - 23:59
Strona wydarzenia:
https://graniatatr.pl/

Miejsce wydarzenia

Tatrzański Park Narodowy
Zakopane