76. edycja Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim

01.04.2023 7:00 - 13:00

Polskie Koleje Linowe zapraszają wszystkich pełnoletnich miłośników narciarstwa do rywalizacji. To już 76 edycja Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim.

Impreza odbywa się na Kasprowym Wierchu. Po raz pierwszy zorganizowano ją zaraz po II wojnie światowej, w 1945 roku. Obecna trasa różni się od pierwotnej. Pierwsi zawodnicy zjeżdżali bowiem z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Obecnie zaś walczą w Dolinie Gąsienicowej.

Tegoroczne zgłoszenia chętnych do startu w 76. edycji Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim organizatorzy przyjmują do 29 marca. Zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy być pełnoletnim, jeździć na nartach amatorsko lub być zawodnikiem, który zakończył swą karierę narciarską nie później niż w 2020 roku.

Jak podaje Zarząd PKL, warunki na Kasprowym Wierchu są idealne do przeprowadzenia zawodów. Nagroda główna też powinna stanowić nie lada zachętę do startu. Zawodnicy będą bowiem walczyć między sobą o sezonowy SKIPASS na Kasprowy Wierch.

Szczegóły

Data: 01.04.2023
Godzina: 7:00 - 13:00
Strona wydarzenia:
https://www.pkl.pl

Miejsce wydarzenia

Kasprowy Wierch