prorock

Berdowe Muzykoniy

11.12.2022 9:00 - 17:00

W Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbędzie się Berdowe Muzykoniy, czyli XI Przegląd Solistów i Kapel im. Tadeusza Szostaka Berdy.


Tadeusz Szostak Berda pochodził z rodziny muzyków. Został podhalańskim muzykantem i skrzypkiem, który cenił sobie regionalizm. Był również członkiem kapeli Kośne Hamry oraz nauczycielem muzyki regionalnej. Wielokrotnie otrzymywał nagrody w konkursach muzycznych i kulturowych, w tym Nagrodę Kolberga.
11 grudnia odbędzie się XI już edycja Przeglądu Solistów i Kapel imienia tego muzykanta. Rozpocznie się o 9.00 mszą św. w intencji Berdy, a następnie zostaną złożone kwiaty na jego grobie. O godzinie 10.30 przewidziano rozpoczęcie Przeglądu. O 15.00 zaś rozpoczną się koncerty, występy uczniów i muzyków, a także warsztaty. Dwie godziny później wręczone zostaną nagród. Wydarzeniu będzie towarzyszył III Jarmark Świąteczny.
Na Berdowe Muzykoniy zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Podhalańskiej „Regle”, Związek Podhalan Oddział Poronin oraz Rodzina Tadeusza Szostaka Berdy.

Szczegóły

Data: 11.12.2022
Godzina: 9:00 - 17:00

Miejsce wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury
Poronin