Bieg Górski GOPR. Zawody na orientację

18.09.2022 9:00 - 17:00

Już w najbliższą niedzielę, w Bielsku Białej, odbędą się zawody biegów górskich na orientację. Udział w nich może wziąć każdy, nie trzeba należeć do GOPR.

Dla kogo Bieg Górski GOPR Zawody na Orientację?

Bieg Górski GOPR Zawody na Orientację to jedno z wydarzeń, które jest wpisane w świętowanie obchodów 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ma on na celu łączyć ratowników górskich i ich sympatyków. Nie trzeba być goprowcem, aby pobiec. W biegu może wziąć udział każdy chętny.

Zaplanowane trasy biegu

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników dwie trasy:

  1. Rodzinny bieg na orientację to dystans mający 3 do 4 kilometrów w linii prostej. Nie ma na nim dużych przewyższeń. Prowadzi po rejonie Bielskich Błoni. Bieg podzielono na kategorie wiekowe A- rodziny z dziećmi do 10 lat, B- rodziny z dziećmi od 10 do 15 lat, C- rodziny z dziećmi powyżej 15 lat, osoby dorosłe i rodzice z dziećmi w nosidełkach i chustach. Wystartować można o dowolnej godzinie między 9.00 a 12.00.
  2. Zawody GOPR na orientację to dystans na trasie górzystej. Liczy ona około 10 km w linii prostej, w rejonie Koziej Góry. Udział w nim wezmą ratownicy GOPR oraz służby mundurowe. Mogą też pobiec osoby indywidualne. Startować można pojedynczo lub w dwuosobowych grupach. Bieg został podzielony na 3 kategorie: indywidualna, GOPR i służby mundurowe, wewnętrzna Grupa Beskidzka GOPR. Start rozpoczyna się od 13.00.

Dla uczestników obu biegów przygotowano posiłek regeneracyjny, ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Koszt udziału w biegu to 50 zł za osobę lub rodzinę i 80 zł za parę. Patronat honorowy nad biegiem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegóły

Data: 18.09.2022
Godzina: 9:00 - 17:00
Strona wydarzenia:
https://www.gopr.pl/bieg

Miejsce wydarzenia

rej. Bielskich Błoni i Koziej Góry
Kampus ATH,Bielsko Biała