prorock

Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia

31.08.2024 0:01 - 23:59

https://pixabay.com/pl/photos/r%C4%99ce-maraton-gest-bieganie-widz%C3%B3w-8297611/

To nie jest zwykły bieg. To bieg w szczytnym celu. Startując w nim wspierasz młodych sportowców, którzy wywodzą się z rodzin dysfunkcyjnych. Dzięki Tobie i innym zawodnikom, mają szansę trenować i rozwijać swoje sportowe pasje na obozach sportowo-rekreacyjnych.

Tegoroczny Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia odbędzie się ostatniego dnia wakacji, tj. 31 sierpnia, w Masywie Śnieżnika. Zawodnicy będą mogli się zmierzyć na jednej z wybranych przez siebie tras:

  • 8 km – to wprawdzie najkrótsza z tras, ale bardzo wymagająca. Przewyższenie na niej wynosi 230 m, są też dość trudne podbiegi. Nie ma punktów odżywczych. Limit czasu to 3 godziny.
  • 16 km – przewyższenie na tej trasie wynosi 790 m, a limit czasu 4 godziny. Na 12 km znajduje się punkt odżywczy. Trasa jest bardzo malownicza, przebiega m.in. Drogą nad Lejami, korytem strumienia Kamienica i przez szczyt Śnieżnika.
  • 25 km – przewyższenie na tym dystansie równe jest 1100 m, limit czasu określono na 6 godzin. Zaplanowano dwa punkty odżywcze. Podczas półmaratonu biegacze wbiegną na Śnieżnik i Czarną Górę.
  • 42 km – maraton, którego przewyższenie wynosi 1850 m. Dystans należy przebiec w maksymalnie 9 godzin. Zaplanowano na nim trzy punkty odżywcze. Organizatorzy podają, że na trasie będą „nadzwyczaj wymagające podbiegi i techniczne zbiegi”.
  • 71 km – przewyższenia na tej trasie wynoszą 2660 m, czas na jej przebiegnięcie ustalono na maksymalnie 14 godzin. Przewidziano pięć punktów odżywczych. Trasy poprowadzono przez Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie, a także przez rezerwat „Śnieżnik Kłodzki”, „Puszczę Śnieżnej Białki” oraz Przełęcz Płoszczyna.

Ci, którzy zamiast biegać wolą chodzić, również moga wziąć udział w zawodach, startując w marszu nordic walking. Długość trasy przewidzianej dla piechurów wynosi 32 km, przewyższenie 1350 m. Zaplanowano też jeden punkt odżywczy. Trasa przebiega przez Masyw Śnieżnika.

Wystartujecie i wspomożecie młodych sportowców? Jeśli tak, zapisów możecie dokonywać tutaj.

Szczegóły

Data: 31.08.2024
Godzina: 0:01 - 23:59

Miejsce wydarzenia

Kletno
Masyw Śnieźnika