Bukowina Tatrzańska. Weź udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową

01.11.2023 0:01 - 08.12.2023 15:00

Jesteś mieszkańcem Bukowiny Tatrzańskiej? W takim razie wraz z rodziną weź udział w konkursie na najpiękniejszą, rodzinną szopkę bożonarodzeniową. Zgłoszenia wraz z pracą można oddawać do 8 grudnia.

Boże Narodzenie to czas magiczny. To nie tylko zakupy i podarunki zakupione na świątecznych jarmarkach, ale przede wszystkim przeżycie duchowe. Spotkanie w gronie rodzinnym, spędzanie razem czasu, wspólne przygotowania to tych trzech wyjątkowych dni.

Dlatego Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej zaprasza góralskie rodziny do wzięcia udziału w konkursie  na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. To już II Gminny Konkurs zatytułowany „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”. Ma być ona przestrzenną pracą plastyczną z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji tych świąt.

Szopki muszą być wykonane własnoręcznie. Do ich budowania można używać dowolnych materiałów, z wyjątkiem produktów łatwo psujących się. Nie dopuszcza się wykorzystania gotowych elementów konstrukcyjnych lub dekoracyjnych np. figurek, sztucznych ozdób itp. Przy wykonywaniu szopki można stosować dowolną technikę i formę plastyczną, pod warunkiem zachowania tematyki. Konstrukcja szopki musi być stabilna, a wszystkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały (prace wykonane niestarannie nie będą oceniane). Podstawa szopki nie może przekraczać wymiarów 30 cm X 50 cm” – podają swoje wymagania Organizatorzy konkursu.

Konkurs kierowany jest do rodzin mieszkających w Bukowinie Tatrzańskiej. Pamiętajcie, jedna rodzina, jedno zgłoszenie. Prace należy dostarczyć do 8 grudnia godz. 15.00, do Domu Ludowego. Kartę zgłoszenia znajdziecie na stronie Organizatora.

Szczegóły

Początek: 01.11.2023 0:01
Koniec: 08.12.2023 15:00
Strona wydarzenia:
https://domludowy.pl/

Miejsce wydarzenia

Dom Ludowy
Bukowina Tatrzańska