prorock

II Bieg Górski GOPR. Zawody na orientację

30.09.2023 0:01 - 23:59

https://pixabay.com/pl/photos/las-natura-sporty-4046876/

W sobotę, 30 września, odbędzie się II edycja Biegu Górskiego GOPR. To zawody na orientację, które zorganizowane zostaną w Szczyrku, w okolicach Hali Skrzyczeńskiej.

W Biegu Górskim GOPR może wziąć udział każdy, a nawet całe rodziny. Ratownicy obiecali, że przygotują dla nich trasę łatwą. Na trasie głównej zawodnicy pobiegną zaś w dwuosobowych zespołach bądź indywidualnie. Będzie można stanąć w szranki z ratownikami i sprawdzić swoje siły.

Wszyscy uczestnicy korzystają bezpłatnie z kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort, a po biegu otrzymają posiłek w restauracji Kuflonka!” – zachęcają do udziału w zawodach ratownicy GOPR.

Bieg jest kontynuacją blisko 20-letniej tradycji organizowanych przez Grupę Beskidzką GOPR Zawodów na Orientację Ratowników Górskich oraz obecnej od kilku lat wersji rodzinnej tych zawodów. Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy razem z ratownikami.

Okazją ku temu są tegoroczne obchody 50-lecia nadania praw miejskich miastu Szczyrk. Aby w pełni świętować tę rocznicę, ratownicy GOPR wspólnie z przyjaciółmi ze Szczyrku podjęli się stworzenia zupełnie nowej mapy do biegów na orientację w rejonie Hali Skrzyczeńskiej, na zboczach Małego Skrzycznego. Będzie tam można łatwo dostać się, korzystając z nowoczesnej kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort.

II Bieg GOPR na Orientację to wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji, a także świetny trening umiejętności orientacji w terenie. Zawody są otwarte dla wszystkich bez względu na górskie i nawigacyjne doświadczenie. Szczególnie zachęcamy do udziału najmłodszych wraz z rodzicami” – opowiada o imprezie jej Komitet Organizacyjny.

Szczegóły

Data: 30.09.2023
Godzina: 0:01 - 23:59
Strona wydarzenia:
https://www.gopr.pl/

Miejsce wydarzenia

Hala Skrzyczeńska
Szczyrk