Kolosy za rok 2022

24.03.2023 11:00 - 26.03.2023 18:15

Kolosy to największy festiwal podróżniczy w Europie. Udział w trzydniowej imprezie jest bezpłatny.

W tym roku odbędzie się 25 Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Jak przekazali Organizatorzy imprezy, najwięcej opowieści o tematyce górskiej będzie można posłuchać w niedzielę. Wiadomo już, że Super Kolos za całokształt dokonań zostanie przyznany Januszowi Majer. Ponadto o swoich dokonaniach w ostatnim roku opowiedzą:

  • Monika Witkowska, czyli druga Polka na K2.
  • Dorota Rasińska-Samoćko, czyli trzecia Polka na K2, a także kobieta, która w 3 miesiące zdobyła siedem ośmiotysięczników.
  • Bartosz Ziemski człowiek, który zjechał na nartach ze szczytów Gaszerbrum II i Broad Peak.
  • Magda Sitarz, Jagna Kicyła, Łukasz Stankowski opowiedzą o wyprawie Hagengebirge 2022.
  • Piotr Krzyżowski i Radosław Woźniak podzielą się wspomnieniami z Karakorum.
  • Łukasz Dudek opowie o swoich odczuciach podczas wspinaczki w masywie Wilder Keiser.
  • Danuta Piotrowska przedstawi książkę „Noszak 1973”.
  • Mariusz Polok, Magdalena Słupińska, Katarzyna Koprowska opowiedzą o projekcie Valbona.

W piątek Andrzej Sołoduszkiewicz podzieli się wrażeniami z trekkingu szlakiem G11 biegnącym przez Pireneje. W sobotę zaś będzie można posłuchać Izabeli Handerek oraz Nicolasa Castermans, którzy przemierzyli Amerykę na motocyklach i skiturach. Wystąpi też Jerzy Leo, podróżnik, który przemierzył Pireneje szlakiem HRP. Jan Skulicz podzieli się zaś doświadczeniem zdobytym podczas wyprawy rowerowej po Andach i Himalajach. To jednak nie wszystko. Wystąpi również Szymon Makuch, który przebiegł 810 kilometrów przez Himalaje, Karakorum i Hindukuszu. Paweł Kalinowski, który przejechał 80 szczytów hulajnogą. Wszystko po to, aby pomóc lawendowej dziewczynce. Anna Liszewska wraz z Matus Lasan przedstawią swoje doświadczenia z pieszej wyprawy przez europejskie pasma górskie. Przeszli ponad 6000 kilometrów. Mateusz Waligóra podzieli się zaś wrażeniami z wyprawy na Biegun Południowy.

Szczegóły

Początek: 24.03.2023 11:00
Koniec: 26.03.2023 18:15
Strona wydarzenia:
https://kolosy.pl/

Miejsce wydarzenia

Hala Polsat Plus Arena Gdynia
Gdynia