Koszenie Kosą na Izerskiej Łące

02.09.2023 10:00 - 18:00

To może być jedyna okazja w życiu, aby móc nauczyć się pradawnego koszenia trawy przy pomocy kosy. Dziś odeszła już ona do lamusa, zastąpiona nowoczesnymi kosiarkami. Dlatego zachęcamy Cię do wzięcia udział w tym niebywałym wydarzeniu, jakim jest Koszenie Kosą na Izerskiej Łące.


Oj tak, nasi dziadkowie i pradziadkowie nie wiedzieli co to kosiarka elektryczna, a co dopiero spalinowy traktorek, koszący w kilkadziesiąt minut całe pole. Nasi przodkowie poświęcali na tę czynność nawet kilka dni. Używali bowiem ręcznej kosy. Dziś już często zapomnianej i z całą pewnością niedocenianej.
Dlatego przyrodnicy z Karkonoskiego Parku Narodowego postanowili przypomnieć o niej w ramach spotkań z cyklu „Sobota z KPN”. Już w pierwszą sobotę września, o godzinie 10.00, rozpocznie się prelekcja na temat tradycyjnego koszenia kosą. Tuż po niej otrzymaną wiedzę teoretyczną będzie można sprawdzić w praktyce, na Izerskiej Łące. Na zakończenie spotkania zaplanowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek w Parku Ducha Gór. W końcu po ciężkiej pracy trzeba się dobrze posilić.
Wydarzenie jest bezpłatne, tak więc skorzystajcie, jeśli będziecie w pobliżu. To może być jedyna taka okazja, aby cofnąć się do czasów młodości naszych dziadków i poczuć w rękach ich ciężką pracę. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szczegóły

Data: 02.09.2023
Godzina: 10:00 - 18:00

Miejsce wydarzenia

Dom Carla i Gerharta Hauptmanów
Szklarska Poręba