Letni Bieg Piastów

26.08.2023 0:01 - 28.08.2023 23:59

Zapisz się jeden z najbardziej znanych biegów górskich w Polsce. Letni Bieg Piastów oferuje Ci aż cztery trasy i marsz Nordic Walking. Zabierz z sobą dzieci, dla nich też są konkurencje.

Konkurencje podstawowe

Letni Bieg Piastów to bieg przez malownicze Góry Izerskie na jednym z trzech dystansów:

  1. Trasa o długości 12 km – Start 27.08.2023, o godzinie 10.00. Na trasie czeka Was między innymi Orle, podbieg na Granicznik, bieg przez las, zbieg po kamieniach, podbieg na Samolot. Przewyższenie +/- 270 m. Jeden punkt odżywczy po drodze. Bieg dla osób od 12 roku życia (musi być ukończone).
  2. Trasa o długości 22 km – pobiegniecie wokół Koziego Grzbietu na Orle, potem na Granicznik, wzdłuż rzeki Izery, Starą Szklarską Drogą na Roztocze pod Cichą Równią, następnie Dolnym Duktem. Przewyższenie +/- 298 m. Start 26 sierpnia, godz. 10.00. Na trasie dwa punkty odżywcze. Od zawodników organizatorzy wymagają ukończonego 16. roku życia.
  3. Trasa o długości 51 km – poprowadzi Was wokół Koziego Grzbietu na Orle, potem na Granicznik. Następnie pobiegniecie wzdłuż Izery, później Szklarską Drogą do Jagnięcego Jaru i na Rozdroże Izerskie. Stamtąd czeka Was bieg na Rozdroże pod Zwaliskiem i Wysoki Kamień. Później zmierzycie się z Zakrętem Śmierci i Ścierniskiem. Organizatorzy zaznaczają, że zaplanowali dla Was bieg po bardzo zróżnicowanej powierzchni. Przygotujcie się zatem na dużą ilość szutru na trasie, ale też na odcinki płaskie. Przewyższenie +/- 1064 m. Zawodnicy wystartują 26 sierpnia o godzinie 9.00. Startować mogą osoby, które w dniu biegu będą miały ukończone 18 lat. Po drodze zawodnicy będą mieli do dyspozycji pięć punktów odżywczych.

Dodatkową opcją jest marsz Nordic Walking, który wystartuje 27 sierpnia o godzinie 10.20. Jest to konkurencja rekreacyjna. Trasa będzie przebiegać po Jakuszyckiej Jedenastce. Zwycięzcą będzie każda osoba, która zjawi się na mecie. Przewyższenie na trasie +/- 270 m, dystans 12 km. Przewidziano jeden punkt odżywczy po drodze. Startować mogą wszystkie osoby, które będą miały ukończone 12 lat.

Konkurencje dla najmłodszych biegaczy

Dla dzieci organizatorzy zaplanowali dwie konkurencje:

  1. Bieg Przedszkolaka – dzieci swój start będą miały 28 sierpnia o godzinie 9.30. Tu nie liczy się szybkość, a udział i ukończenie biegu. Jest to konkurencja rekreacyjna. Pamiątkowy medal zatem otrzyma każde dziecko, które wystartuje i pojawi się na mecie, bez względu na czas. Konkurencja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dystans, jaki będzie trzeba pokonać to 250 metrów. Bez przewyższeń.
  2. Wyprawa Zuchów – Zuchy, czyli dzieci w klasach 1-6, będą miały do pokonania dystans ok. 1 km, bez przewyższeń. Jest to bieg rekreacyjny, nie będzie zatem żadnej klasyfikacji. Medal otrzyma każde dziecko, które ukończy bieg.

Uwaga! Zapisy na Letni Bieg Piastów ruszają 5 maja. Start i Meta na Polanie Jakuszyckiej. Na mecie przewidziano dodatkowy punkt odżywczy.

Dokładne godziny imprezy (wraz z obiorem pakietów sportowych) podane są na stronie organizatora.

Szczegóły

Początek: 26.08.2023 0:01
Koniec: 28.08.2023 23:59
Strona wydarzenia:
https://bieg-piastow.pl/

Miejsce wydarzenia

Góry Izerskie
Polana Jakuszycka,Szklarska Poręba