prorock

Masyw Kopy Biskupiej – wielkie sprzątanie

25.09.2022 10:00 - 17:00

Masyw Kopy Biskupiej to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Górach Opawskich. Dlatego w podziękowaniu naturze za piękne krajobrazy, 25 września odbędzie się wielkie sprzątanie tego miejsca.

25 września w godzinach od 10.00 do 17.00 będzie można wziąć udział we wspólnym sprzątaniu Masywu Kopy Biskupiej w Górach Opawskich. To już edycja te akcji. Kopa Biskupia jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym regionie. Wielu z nich odbywa tu trekkingi, trenuje górskie biegi, spaceruje. Niestety, nie wszyscy szanują przyrodę i mieszkające tu zwierzęta. W czasie trwania lata uzbierało się sporo śmieci, które należy sprzątnąć. Jak tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia, odbywa się ono w podziękowaniu za niesamowite uroki przyrody. Inicjatywa ta ma szerzyć miłość i szacunek do gór oraz natury. Oczywiście nie zabraknie też ciepłego posiłku składającego się z pieczonych ziemniaków oraz zupy ugotowanej na… ognisku.

Kopa Biskupia (890 m n.p.m.) położona jest w Parku Krajobrazowym Gór Opawskich, na granicy polsko-czeskiej. Jest jednym ze szczytów włączonych do Korony Gór Polski. W Polsce na szczyt najłatwiej dostać się szlakiem, zaczynającym się w Jarnołtówku.

Szczegóły

Data: 25.09.2022
Godzina: 10:00 - 17:00

Miejsce wydarzenia

Kopa Biskupia
Góry Opawskie