Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

18.08.2023 0:02 - 24.08.2023 23:59

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich odbywa się w Zakopanem. W tym roku będzie można wziąć udział w jego 54 edycji. Co nas czeka i kiedy?


Korzeni Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich należy szukać w latach XX ubiegłego wieku. W tym czasie bowiem organizowano pierwsze imprezy kulturalne promujące górskie tradycje muzyczne i taneczne. Obecna impreza znana jest nie tylko w Polsce, ale też i poza jej granicami. To prawdziwe święto folkloru, które zrzesza ogromną ilość wiernych fanów. Nieodzownym elementem wydarzenia jest Konkurs Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych im. Władysława Trebuni – Tutka. O Złotą Ciupagę walczą nie tylko nasze narodowe zespoły, ale też i te promujące kulturę gór w innych państwach Europy.
Dodatkową atrakcją są wspólne, wieczorne spotkania i biesiady przy ognisku z góralami. To niezwykle cenne źródło wiedzy na temat historii i tradycji regionu. Kto bowiem zna lepiej legendy Zakopanego i okolic, jak nie tutejszy baca? Na Kiermaszu Sztuki Ludowej można natomiast znaleźć istne perełki, rękodzieła.
Festiwal organizują Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Szczegóły

Początek: 18.08.2023 0:02
Koniec: 24.08.2023 23:59

Miejsce wydarzenia


Zakopane