Święto Zamoyskich – spacer ulicą Zamoyskiego

04.07.2023 8:00 - 17:00

Muzeum Tatrzańskie postanowiło uczcić rocznicę urodzin Jadwigi Zamoyskiej, która jest patronką roku 2023. Z tej okazji zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego świętowania podczas spaceru ulicą Zamoyskiego.

Galeria Sztuki w willi Oksza, filia Muzeum Tatrzańskiego, nie tylko mieści się na ulicy Władysława hr. Zamoyskiego, ale również związana jest z wielką inicjatywą Jadwigi – Szkołą Domowej Pracy Kobiet, która przez kilka lat funkcjonowała właśnie w Okszy” – podało Muzeum Tatrzańskie.

Obchody Święta Zamoyskich rozpoczną się już o godzinie 8.00 mszą świętą w Kościele św. Krzyża w Zakopanem i będą trwały cały dzień. Tuż po nabożeństwie w intencji Jadwigi Zamoyskiej wszyscy chętni spotkają się przy pomniku hrabiego Władysława Zamoyskiego, aby wspólnie udać się na spacer ulicą nazwaną jego imieniem.

W ciągu dnia będzie można również bezpłatnie zwiedzić Galerię Sztuki w willi Oksza oraz obejrzeć wystawy,uzeumtatrzanskie.pl w jej wnętrzu. O godzinie 13.00 odbędzie się Familiada z Zamoyskimi a godzinę później edukacyjna gra dla dzieci.

Ponadto w godzinach 10.00-12.00 zostaną otwarte drzwi do zabytkowych wnętrz willi Elżbiecina.

Szczegóły

Data: 04.07.2023
Godzina: 8:00 - 17:00
Strona wydarzenia:
https://muzeumtatrzanskie.pl/

Miejsce wydarzenia

Muzeum Tatrzańskie
willa Oksza,Zakopane