Wycieczka Akademii Tatry

01.01.1970 0:00 - 16.12.2023 12:00

TPN zaprasza Was na kolejną wycieczkę z cyklu Akademii Tatry. Poprowadzi ją dr inż. Tomasz Skrzydłowski. Start w Dolinie Małej Łąki, a zakończenie wyprawy w Dolinie Kościeliska. Marsz potrwa 4 godziny.

Tatrzański Park Narodowy zorganizował kolejną wycieczkę edukacyjną po swoim terenie. Odbędzie się ona 16 grudnia. Jej uczestnicy wraz z dr inż. Tomaszem Skorzydłowskim wyruszą z Doliny Małej Łąki, kierując się na Przysłop Miętusi, a następnie do Doliny Kościeliska, gdzie zakończą spotkanie. Podczas wyprawy poruszona zostanie tematyka przygotowania roślin i zwierząt do zimy.

Zima to pozornie niekorzystny okres w życiu różnych organizmów. W rzeczywistości wiele z nich jest do niej doskonale przystosowanych na poziomie fizjologicznym oraz zmiany swoich zachowań. Dzięki temu mrozy nie są im straszne. Zastanowimy się dlaczego drzewa zrzucają liście, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które ucinają sobie jedynie dłuższą drzemkę. Warto też zdawać sobie sprawę, że niektóre gatunki w czasie śnieżnych zim, zasadniczo zmieniają pory aktywności, miejsca żerowania lub inne formy zachowania” – podają przyrodnicy TPN.

Wycieczka jest biletowana.

Szczegóły

Początek: 01.01.1970 0:00
Koniec: 16.12.2023 12:00

Miejsce wydarzenia

TPN
Tatry