prorock

Zimowy Bieg Zbója

13.01.2024 0:01 - 23:59

https://pixabay.com/pl/photos/sporty-biec-truchtem-bieganie-las-7917230/

Na ten bieg sportowcy czekają cały rok. To jedno z najbardziej wyczekiwanych przez biegaczy wydarzeń w Beskidach. Maraton Zimowy Bieg Zbója został bowiem nagrodzony 5 Kozicami. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień. Biegacze wystartują już w styczniu i będą mogli zmierzyć się na jednej z trzech tras. Jeszcze możecie się zapisać.

Zimowy Bieg Zbója to bieg dla prawdziwych Zbójów i Zbójniczek. Czeka na Was wymagająca trasa okalana pięknymi widokami cudownych Beskidów. Czego można chcieć więcej? To może być idealne powitanie Nowego Roku, dające niezłego powera na kolejne miesiące. Zaplanowano trzy trasy do wyboru, zatem każdy znajdzie coś na miarę własnych możliwości kondycyjnych:

  • Piechur 13 km – jedno okrążenie, 770 metrów przewyższeń, zawodnicy otrzymają zielone czapki. Limit czasowy ustalono na 3 godziny.
  • Zbój 26 km – dwa okrążenia, czyli 1540 metrów przewyższeń, biegacze wystartują w czapkach koloru czerwonego. Limit czasowy to 6 godzin. Limit czasowy na jedno okrążenie 3 godziny.
  • Wielki Zbój 39 km – trzy okrążenia, co daje 2310 metrów przewyższeń, biegaczy będą wyróżniać czarne czapki. Bieg należy ukończyć w ciągu 9 godzin. Limit czasowy na jedno okrążenie 3 godziny.

Uwaga! Organizatorzy mają niespodziankę „Prawdziwą gratką będzie ponad półtorakilometrowe  podejście pod kolejką linową na Szyndzielnię!” – podają.

Jeśli macie ochotę zmierzyć się z grupą innych Zbójów i Zbójniczek i powalczyć o atrakcyjne nagrody, zapisy na bieg trwają do 2 stycznia 2024 roku. Pamiętajcie jednak, że im szybciej, tym większe szanse uczestnictwa w biegu. Na dystansach obowiązują bowiem limity, do 300 osób na jedną trasę.

Ważne też, aby pamiętać, że Organizatorzy zobowiązali biegaczy do posiadania ze sobą:

  • naładowany telefon z zapisanym numerem alarmowym lub zainstalowaną aplikacją „ Ratunek”,
  • strój sportowy, stosowny do warunków pogodowych,
  • folię NRC,
  • własny kubek oraz gwizdek,
  • dla dystansów 26 km oraz 39 km obowiązkowym wyposażeniem jest również lampa czołowa”.

To co, widzimy się na starcie?

Szczegóły

Data: 13.01.2024
Godzina: 0:01 - 23:59
Strona wydarzenia:
https://biegzboja.pl/

Miejsce wydarzenia


Bielsko Biała