Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

20.01.2024 0:01 - 23:59

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-formacje-skalne-4958725/

Góry Stołowe w zimowej scenerii? Jeśli tak, to koniecznie podczas Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. To jedno z najważniejszych wydarzeń w tym paśmie górskim. Dlatego nie można go pominąć. Jeśli nie pobiegniesz, to przyjdź dopingować.

Zawodnicy wystartują z Centrum Szkoleniowo – Edukacyjnego Parku Narodowego Gór Stołowych, aby dobiec na tarasy Szczelińca Wielkiego. Dobiegnięcie na metę nie oznacza jednak końca Waszej przygody. Czeka na Was bowiem jeszcze wspólne spotkanie przy ognisku i inne ciekawe atrakcje, o których poniżej.

Zawodnicy będą mogli spróbować swych sił na dwóch trasach. Pierwsza to dystans o długości 21 km oraz przewyższenia wynoszące +1080 m i -950 m. Trzeba go przebiec w czasie do 5 godzin. Druga zaś to Biała Trzydziestka, która ma długość 31 km. Jej przewyższenia wynoszą +1450 m i 1350 m. Należy ją pokonać w maksymalnie 7 godzin.

Dzień przed zawodami odbędą się prelekcje:

  • Parku Narodowego Gór Stołowych pt.:Aktywność sportowa, a natura – 30 lat Parku Narodowego Gór Stołowych i spojrzenie na przyrodę oraz turystykę z różnych stron”;
  • Spotkanie z Bogusławem Kowalskim, na którym będzie mowa o „Wielkich ścianach Ameryki Południowej. Bigwall i eksploracja”.

W sobotę zaś, po ukończeniu biegu, będzie możliwość uczestniczenia w następujących prelekcjach:

  • Chobutse Just Breath” – prelekcja i spotkanie z Maćkiem Kimelem;
  • Partnerstwo w Himalajach: Annapurna i Dhaulagiti 2023” – prelekcja i spotkanie z Oswaldem Rodrigo Pereira.

Na zakończenie wydarzenia Organizatorzy zaplanowali koncert “Moises Bethencourt & Bartłomiej Hudziec” oraz ognisko w Bacówce.

Szczegóły

Data: 20.01.2024
Godzina: 0:01 - 23:59
Strona wydarzenia:
http://www.maratongorstolowych.pl

Miejsce wydarzenia


Karłów