Wiemy już, kiedy w Tatrach zakończy się sezon skiturowy. Podano konkretne daty

https://pixabay.com/pl/photos/narciarz-zima-narty-%C5%9Bnieg-g%C3%B3ry-1631805/

Sezon skiturowy w Tatrach dobiega końca. Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego podali już konkretne terminy zamknięcia szlaków narciarskich. Jeszcze tylko przez tydzień będzie można szusować po nich na nartach.

Pierwsze zamknięcie szlaków skiturowych w Tatrzańskim Parku Narodowym nastąpi w poniedziałek 22 kwietnia. To oficjalne stanowisko władz TPN. Może jednak ono ulec zmianie, jeśli jakimś cudem pogoda się odmieni i nasypie bardzo duża ilość śniegu w tym regionie górskim. Synoptycy jednakże takich zjawisk nie zapowiadają, więc o przedłuzeniu sezonu zapewne nie będzie nawet mowy. Jak podają przyrodnicy, brak śniegu oznacza bowiem duże zniszczenia nartami roślinności, którą on do tej pory chronił. Ponadto wkraczamy w okres lęgowy ptaków, ze snu zimowego budzą się też niedźwiedzie.

Nie wszystkie szlaki narciarskie jednak zostaną  w Tatrach zamknięte. Nadal pozostanie możliwość korzystania z „czerwono znakowanego szlaku Czarny Staw – Rysy, którego zamknięcie dla ruchu skiturowego planujemy 29 kwietnia 2024 (przypominamy, że wybierając się na Rysy, zarówno na podejściu, jak i na zjeździe, należy pamiętać o pieszych turystach znajdujących się na szlaku, bo to właśnie oni mają pierwszeństwo) oraz rejonu Kotła Gąsienicowego, który pozostanie otwarty do momentu zamknięcia tamtejszej trasy narciarskiej przez PKL” – podali przyrodnicy TPN.

Źródło: TPN

Booking.com