PZN podało nazwiska trenerów skoczków na sezon 2024/2025

https://pixabay.com/pl/photos/p%C5%82yta-narty-aborda%C5%BC-%C5%9Bnieg-zima-2098325/

PZN podało nazwiska nowych trenerów skoczków na sezon 2024/25. Trener główny kadry A zostanie bez zmian, dołączy do niego specjalista od faz lotu. W kadrze B zmiany trenera głównego. Jak ostatni sezon podsumował Adam Małysz?

Podsumowanie ostatniego sezonu

Prezes PZN, Adam Małysz, po spotkaniu sztabów trenerskich z kierownictwem, patrzy pozytywnie w przyszłość. Jak sam mówi, podsumowano ostatni sezon skoczków, przeanalizowano błędy, wysunięto wnioski, a teraz należy iść do przodu, nie odwracając się już do tyłu, tym bardziej że wszyscy wiedzą, jakie popełniono błędy. „Podsumowaliśmy miniony sezon, ale również przygotowaliśmy koncepcję nowych sztabów szkoleniowych na kolejne sezony. Myślę, że to spotkanie było bardzo owocne. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo rzeczy – również w czym tkwił problem, jeśli chodzi o poprzednią zimę. Uważam jednak, że nie ma co się rozwodzić nad tym, co było złe. Najważniejsze jest to, co przed nami – czyli to, co jest dobre” – powiedział.

Decyzje w sprawie Kadry Narodowej A

Podjęto również decyzję co do kadry trenerskiej. I tak, jeśli chodzi o osobę Thomasa Thurnbichlera to w sezonie 2024/25 nadal pozostanie on trenerem głównym Kadry Narodowej A. „Wykorzystałem czas po sezonie, aby zastanowić się, jakie zmiany będą potrzebne. To jasne, że ponownie wezmę na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne. Będziemy mieli bardziej efektywny plan obozu – mniej podróży i bardziej efektywny okres jesienny. Zmieniliśmy także ponownie strategię, aby wrócić do tego, co istotne w skokach narciarskich pod względem treningowym. Sztab szkoleniowy kadr będzie wyglądał inaczej. Do mnie, jako głównego trenera, dołączy Maciej Maciusiak, który jest świetnym trenerem i będzie moim asystente” – powiedział Thumrnbichler.

Do kadry trenerskiej dołączy Arvid Endler, który do tej pory związany był z wingsuitingiem. Teraz będzie prowadził szkolenia fazy lotu w kadrach A i B oraz dla niektórych zawodników juniorów. „Wdrożyliśmy w nasz team Arvida Endlera. Jest mistrzem świata w akrobatycznym lataniu w kombinezonie wingsuit. Przez ostatnie lata trenował ze wszystkimi reprezentacjami narodowymi w tunelu aerodynamicznym w Sztokholmie. Współpracował z nami przez ostatnie dwa lata, znamy się. Teraz chcemy zrobić kolejny krok w edukacji dotyczącej lotu. Chcemy włączyć do tego także kadrę B i najbardziej obiecujących juniorów, aby każdy mógł skorzystać z jego doświadczenia” – skomentował tę decyzję Thurnbichler.

Trener Kadry Narodowej B i Kadry Juniorów

Trener główny zmienił się natomiast w kadrze B. Został nim Wojciech Topór, dotychczasowy asystent Thurbichlera. Na asystenta nowego szkoleniowca powołano zaś Krzysztofa Bieguna. Daniel Kwiatkowski będzie natomiast nadal trenował Kadrę Juniorów.

Oficjalne sztaby trenerskie przedstawione przez Polski Związek Narciarstwa:

Thomas Thurnbichler – główny trener Kadry A
Maciej Maciusiak – asystent trenera Kadry A
Mathias Hafele – trener techniczny
Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
Arvid Endler – specjalista ds. szkolenia fazy lotu
Krzysztof Miętus – asystent trenera Kadry A

Wojciech Topór – główny trener Kadry B
Krzysztof Biegun – asystent trenera Kadry B
Zbigniew Klimowski – asystent trenera Kadry B

Daniel Kwiatkowski – główny trener Kadry Juniorów
Grzegorz Miętus – asystent trenera przy SMS Zakopane
Mariusz Chrapek – trener SMS Zakopane
Robert Mateja – asystent trenera przy SMS Szczyrk
Sławomir Hankus – trener SMS Szczyrk

Źródło i fot.: materiały prasowe PZN

Booking.com