Rowerem esktremalnie po Ustrzykach Dolnych

https://pixabay.com/pl/photos/sportowe-spadek-jazda-rowerem-1641280/

Ustrzyki Dolne uznawane są za nieoficjalną stolicę Bieszczad. To idealne miejsce na wypoczynek dla sportowców. Znajdują się tu liczne stacje i wyciągi narciarskie, lodowisko, baseny, pole golfowe oraz rewelacyjne trasy rowerowe. I o tych ostatnich właśnie chcielibyśmy Wam dziś opowiedzieć.

Powoli zbliża się wiosna. W Karkonoszach widziano już pierwsze bociany, zatem z pewnością jest to oznaka zbliżającej się słonecznej i ciepłej aury. Ta natomiast sprzyja wycieczkom rowerowym. Z pewnością wielu z Was zaczęło już konserwować po zimie swoje jednoślady. Czy jednak macie już plany na pierwsze rowerowe wycieczki? Jeśli nie, to chcemy zaprosić Was tym razem nie w Karkonosze, a w Bieszczady, a dokładnie do ich stolicy, czyli Ustrzyk Dolnych. Są tu przygotowane dla Was atrakcyjne trasy Downhill, Freeride oraz Pumptruck.

Downhill & Freeride

Trasy Downhill i Freeride znadują się w Bike Park Laworta. Wszystkie trzy zapewniają możliwość trenowania ekstremalnej jazdy rowerem i są ogólnodostępne. Dedykowane są zarówno amatorom, jak i zawodowcom. Można bowiem na nich trenować profesjonalne zjazdy i kolarstwo grawitacyjne. Na trasie są skocznie i bandy. Bartosz Romowicz, poseł na Sejm, zapewnia na swojej stronie, że trasy zostały odnowione, a zjazd nimi jest bezpłatny. Ponadto zapewnia, że “wykonamy koncepcję przebiegu ponad 20 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności, a na kolejny sezon wakacyjny wykonamy pierwsze ich kilometry w ramach Bike Park Laworta”. Warto zaznaczyć, że teren kolarski Laworty został odznaczony, jako Miejsce Przyjazne Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Przeszedł pozytywnie całą procedurę weryfikacji, której dokonują audytorowie szlaku Green Velo.

Pumptruck

Dodatkowo w Parku Pod Dębami w Ustrzykach Dolnych znajduje się 168-metrowy tor do Pumptruck. Jak na profesjonalną tego typu trasę przystało, posiada ona i muldy, i szybkie zakręty. Miejsce polecane jest zarówno dzieciom, które uczą się dopiero jazdy na rowerze, jak i zaawansowanym kolarzom, którzy chcą trenować nie tylko swoje umiejętności, ale też zmysł równowagi oraz refleks. Korzystanie z toru jest bezkosztowe.

Wycieczki rowerowe

Dodatkowo możecie rowerem zwiedzić Ustrzyki Dolne. Z pewnością będzie to niezapomniana wycieczka dla całej rodziny. Tym bardziej, jeśli ruszycie z Ustrzyk szlakiem architektury drewnianej, czy też małą lub dużą pętlą bieszczadzką.

Booking.com