W Bardzie powstanie nowa atrakcja dla rowerzystów. To Rowerowy Park Umiejętności

https://pixabay.com/pl/photos/bmx-sztuczka-rower-cyklu-jazda-4146193/

W Bardzie powstanie Rowerowy Park Umiejętności. Burmistrz Miasta podpisał już umowę o jego dofinansowanie. Zakończenie prac zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

W 2024 roku miłośnicy górskiej jazdy rowerowej będą mogli wypróbować nową atrakcję, która powstaje w Bardzie. Jej ukończenie zaplanowano w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jest spora szansa, że będzie można się nią już cieszyć na wiosnę. Rowerowy Szlak Umiejętności kierowany jest do różnych grup wiekowych rowerzystów. Mają z niego korzystać zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli pasjonaci jednośladów. Co istotne, umożliwiona zostanie również jazda wieczorami, gdyż park zostanie odpowiednio doświetlony.

Projekt jest ciekawy, zakłada, że kształt parku będzie w formie napisu Bardo (widoczny z lotu ptaka). Jak zapewnia Burmistrz Miasta, nie zabraknie w nim kładek, pump, band, równoważni, hopek, pochylni, pumptracków, podjazdów i zjazdów. Oprócz tego pojawią się również ławeczki i stojaki na rowery, dla osób, które będą chciały odpocząć w cieniu drzew. Wszystkie przeszkody będą dokładnie zaznaczone na tablicach informacyjnych umieszczonych w Parku.

Inwestycję oszacowano na niespełna 650 tysięcy złotych. Finansują ją Gmina Bardo, Województwo Dolnośląskie oraz program Sportowa Polska.

Booking.com