prorock

Majówka w Meta Apartments: Idealny Czas na Rodzinne Odkrycia w Szczyrku

Majówka to idealna pora, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zanurzyć się w przyrodę, celebrując początek wiosny. Meta Apartments w Szczyrku (odwiedź stronę) oferują nie tylko wygodę i luksus, ale także doskonałą lokalizację, która sprawia, że są one świetnym wyborem na rodzinny wypoczynek. Położone w sercu malowniczych Beskidów, nasze apartamenty to więcej niż miejsce na nocleg – to brama do przygód, które można przeżyć, eksplorując okoliczne atrakcje.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-kanada-dziewczynka-3959204/

Majówka w górach pełna atrakcji

Zaplanowaliście już majówkę? Jeśli nie, zachęcamy Was do trekkingów w polskich górach. Czekają tu na Was piękne krajobrazy, zarówno na szlakach, jak i te rozpościerające się ze szczytów, ciekawe miejsca związane z legendami, jaskinie i groty, a także ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. Bez względu na pogodę i zainteresowania, każdy znajdzie w weekend majowy atrakcję dla siebie. Sprawdź, gdzie warto się udać.

Anna Tybor jest już w Nepalu. Rozpoczęła projekt Dream Line 2024

Anna Tybor jest już w Nepalu. Rozpoczęła projekt Dreal Line 2024. Jej celem jest zjazd na nartach z Dhaulagiri oraz Nanga Parbat. Dziś ma rozpocząć trekking. Pierwszy jego punkt to Bagar.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-wiosna-tatry-przyroda-2735239/

Zagrażające bezpieczeństwu drzewa w Tatrach na żółtym szlaku prowadzącym do Hali Pisanej. Będzie dziś niedostępny dla turystów

W czwartek, 18 kwietnia, niedostępny dla turystów będzie żółty szlak prowadzący do Hali Pisanej. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego będą usuwali poprzewracane drzewa. To nie jedyny szlak, który zostanie tego dnia zamknięty.  

https://pixabay.com/pl/photos/plecak-sprz%C4%99t-turystyczny-g%C3%B3ry-3032334/

Te gadżety przydadzą Ci się wiosną w górach [artykuł sponsorowany]

Przed nami weekend majowy. To idealny czas do przyjacielskich wspinaczek i rodzinnych trekkingów. Całodniowa wyprawa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Przedstawiamy Ci więc top 10 gadżetów, które przydadzą się w górach wiosną.

https://pixabay.com/pl/illustrations/ai-generowane-narciarz-narciarstwo-8446977/

Bartek Ziemski udał się na Kanczendzongę, aby z niej zjechać. Towarzyszy mu Oswaldo Rodrigo Pereira

Bartek Ziemski dziś, w niedzielę 14 kwietnia, wylatuje do Nepalu, aby wspiąć się na Kanczendzongę, a nastepnie z niej zjechać na nartach. Jeśli to mu się uda, będzie pierwszym człowiekiem na świecie, który dokona zjazdu z trzeciego, najwyższego szczytu na świecie.

https://pixabay.com/pl/photos/narciarz-zima-narty-%C5%9Bnieg-g%C3%B3ry-1631805/

Wiemy już, kiedy w Tatrach zakończy się sezon skiturowy. Podano konkretne daty

Sezon skiturowy w Tatrach dobiega końca. Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego podali już konkretne terminy zamknięcia szlaków narciarskich. Jeszcze tylko przez tydzień będzie można szusować po nich na nartach.

https://pixabay.com/pl/photos/szczyt-czekan-do-g%C3%B3ry-r%C3%B3%C5%BCa-778778/

Ratownik wykluczony z szeregów TOPR

TOPr wykluczyło ze swoich szeregów jednego z ratowników. Przyczyna: przywłaszczenie i sprzedaż czekana należącego do tragicznie zmarłej w Tatrach kobiety.

https://pixabay.com/pl/photos/mount-everest-g%C3%B3ry-zima-%C5%9Bnieg-l%C3%B3d-89590/

Wojsko posprząta Mount Everest. Wśród śmieci również zwłoki zaginionych

Żołnierze z Nepalu przed rozpoczęciem sezonu wspinaczkowego posprzątają najwyższą górę świata, Mount Everst. Zakładają, że zniosą z niej 10 tysięcy ton śmieci oraz zwłoki zaginionych wspinaczy. Wraz z nowym sezonem, wprowadzone zostaną również nowe zasady wspinaczki. Śmiałkowie będą otrzymywać worki na śmieci i odchody, a także wszyte w kurtki GPS-y.

https://pixabay.com/pl/photos/las-le%C5%9Bna-droga-rower-g%C3%B3rski-4366094/

Park Narodowy Gór Stołowych zaprasza na wspólną wycieczkę rowerową. Przewidziano ciekawe atrakcje

W poniedziałek, 22 kwietnia, przypada Dzień Ziemi. Z tej okazji przyrodnicy Parku Narodowego Gór Stołowych postanowili zaprosić wszystkich chętnych na wspólną wycieczkę rowerową, która odbędzie się w sobotę. Oprócz podziwiania okolicznych terenów z perspektywy jednośladu przewidziano również inne, ciekawe atrakcje.