prorock

Na szczycie Holica stanie wieża widokowa

Na szczycie Holica, znajdującym się w Koronie Ustrzyckich Gór ma powstać wieża widokowa. Atrakcja wg planu stanie już w przyszłym roku.

Niemiecko-polska afera o bieszczadzkie niedźwiedzie

Europejska prasa w ostatnich dniach zaczęła się rozpisywać o bieszczadzkich niedźwiedziach, jako gatunku zagrożonym wyginięciem. Oburzyło to Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, która zarzuca zagranicznym mediom kłamstwo. Czy Polsce faktycznie grozi utrata tego gatunku?

Zdrowotne aspekty wędrówek górskich

Wędrówki górskie mają wiele korzyści zdrowotnych, poprawiają wydolność, kondycję, zwalczają depresję. Zalet wspinaczki i trekkingu jest znacznie więcej. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę Gorczańskiej Chaty

Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę Gorczańskiej Chaty. Potrzeba 750 tysięcy, do tej pory wpłacono niecałe 25 tysięcy. To kropla w morzu potrzeb. Do końca zbiórki pozostało 88 dni.

Jak ubrać się i co zabrać w góry ?

Wolny weekend. Za oknem jest ładna pogoda. Nastrój dopisuje, jest pomysł, zaraz potem decyzja-jedziemy w góry! I… o ile dla osób będących z górami za pan brat, szybkie spakowanie się, ubranie i wyjazd nie stanowią żadnego problemu, to dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją górską przygodę, temat właściwego ubrania się na wędrówkę, wcale nie jest taki oczywisty.

Pogoda uniemożliwia Bargielowi zjazd z Mount Everest

Po raz kolejny warunki atmosferyczne pod Mount Everest uniemożliwiają Bargielowi osiągnięcie celu. Skialpinista przeszedł już cały proces aklimatyzacji i od kilku dni czeka na ono pogodowe. Czyżby nie miało się ono pojawić? Pogoda nie chce wpuścić sportowca na szczyt.

Zaginiona na Manaslu skialpinistka, Hilaree Nelson, nie żyje

Zaginiona na Manaslu skialpinistka, Hilaree Nelson, nie żyje. Pomimo niekorzystnych dla akcji poszukiwawczej warunków, odnaleziono ciało Amerykanki. Jak się okazało, narciarkę pokonała lawina.

Przerwy w funkcjonowaniu kolejek linowych

Rozpoczynają się przerwy techniczne w pracy kolei linowych. Jako pierwsze wyłączone z użytku zostaną kolejki wjeżdżające na Górę Żar. Sprawdź, gdzie i kiedy rozpoczną się prace serwisowe.

Zaskakująco pechowy weekend w górach

To nie był dobry weekend dla górskich służb ratunkowych. Zmiany pogody zaskakują turystów, którzy często wzywają ratowników. W miniony weekend sporo pracy mieli zarówno toprowcy, jak i goprowcy.

Jezioro Solińskie wysycha

Tegoroczna susza spowodowała tragiczne zmiany w górskim krajobrazie. Wysokie temperatury miały wpływ między innymi na topnienie lodowców na górskich masywach. Ucierpiało również Jezioro Solińskie, w którym widać już dno.