prorock
Michaela Kiersch na "Era Vella" 9a; fot. Emily Trombly

Niesamowity miesiąc Michaeli Kiersch w Margalefie

28-letnia Michaela Kiersch zdecydowała się spędzić sezon jesienny w hiszpańskim Margalefie. Powrót do Katalonii po spektakularnym, wiosennym sukcesie na La Rambli 9a+ w Siuranie (drugie kobiece powtórzenie tej drogi po Margo Hayes i Chaehyun Seo) okazał się słuszną decyzją, bo sportowa forma Amerykanki wręcz eksplodowała – efektem czego jest imponujący wręcz wykaz przejść. W ciągu 4 tygodni Kiersch pokonała m.in. takie klasyki rejonu jak Era Vella 9a, Victimes del futur 9a i Coma sant pere 8c+.

Nowości narciarskie na Jaworzynie Krynickiej

Zima na początku grudnia tego roku pozwoliła na otwarcie sporej części ośrodków narciarskich. Narciarze i snowboardziści mają do wyboru różnorodne trasy i ośrodki. Jednym z nich jest ten na Jaworzynie Krynickiej. W tym roku możemy spotkać tu kilka nowości. Sprawdźcie i oceńcie sami, czy warto tu przyjechać.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bmig%C5%82owiec-czerwony-wirnik-1584393/

Lawina w Tatrach. Akcja ratunkowa TOPR pod Rysami

W Tatrach zeszła wczoraj lawina. Spowodował ją turysta. Ratownicy TOPR poszukiwali poszkodowanego w rejonie Buli pod Rysami. Na szczęście go tam nie było i dotarł samodzielnie do domu.

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwieca-p%C5%82omie%C5%84-znicz-pami%C4%99%C4%87-2909300/

Nie żyje pionierka norweskich biegów narciarskich – Ingrid Wigernaes

Nie żyje Ingrid Wigernaes, pionierka norweskich biegów narciarskich kobiet. Miała 95 lat. W Skandynawii jeszcze za życia była legendą.

https://pixabay.com/pl/photos/poci%C4%85g-tory-transport-lokomotywa-1506645/

Po 27 latach wróciły pociągi do Świeradowa-Zdroju

Mieszkańcy oraz Władze Świeradowa-Zdrój świętowali po 27 latach powrót kolei do ich miasta. Uroczyste przywitanie pierwszego pociągu miało miejsce 7 grudnia. Regularne składy przewożące pasażerów, pojawią się na trasie Gryfów Śląski-Świeradów-Zdrój już 10 grudnia.

https://pixabay.com/pl/photos/narty-skoki-zima-%C5%9Bnieg-sport-595815/

Wyniki Polaków w Pucharze Świata w Lillehammer

W ostatni weekend odbyły się mistrzostwa Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wśród zawodników byli również Polacy, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. O to, jak kształtowały się ich wyniki.

Erupcja wulkanu Mount Merapi na zachodniej Sumatrze; fot. AP Photo / Slamet Riyadi

Jedenastu wspinaczy zginęło podczas erupcji wulkanu Merapi

Jedenastu wspinaczy poniosło śmierć, a dwunastu uznaje się za zaginionych w wyniku erupcji wulkanu Merapi, do której doszło w niedzielę 3 grudnia na zachodniej Sumatrze. 

https://pixabay.com/pl/photos/biznesmen-makieta-zatrzyma%C4%87-3964425/

Zamknięte szlaki w Karkonoszach-aktualny wykaz

Warunki w Karkonoszach są trudne. Panuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są zasypane śniegiem, nieprzetarte. Poniżej przedstawiamy wykaz zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym, udostępniony przez KPN.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-karkonosze-polska-%C5%9Bnie%C5%BCka-3419311/

Na Śnieżce pokrywa śnieżna ma 87 cm! Na Kasprowym 78 cm. Sprawdź warunki na szlakach w Karkonoszach

Śnieżka od zawsze przyciągała zimą turystów. Królowa zimy inspiruje zarówno artystów, jak i zapalonych górołazów. Ale nie tylko na jej szczycie zima dała znać o sobie. Przetarte szlaki są tylko wokół schronisk i na drogach transportowych. Reszta jest zasypana śniegiem. Warunki są co najmniej trudne.

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-drzewa-drzewa-iglaste-iglasty-6027567/

Do wiosny zamknięto szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym. Sprawdź, które

W Tatrach od kilku dni panuje lawinowa dwójka. Śniegu coraz więcej, warunki pogodowe wymagają od turystów wzmożonej czujności i rozwagi. Tatrzański Park Narodowy w związku z sytuacją na szlakach, zamknął trzy z nich. Zostaną udostępnione dopiero wiosną.