prorock
obelisk w karkonoszach

Rocznica „Ostatniego Wyścigu” w Karkonoszach

23 marca 2023 roku mija 110 lat od feralnych zawodów narciarskich w Karkonoszach, w których zginął Bohumił Hanč i jego przyjaciel Václav Vrbata. Międzynarodowy wyścig odbywał się na dystansie 50 km, składał się z dwóch okrążeń, a trasa prowadziła między innymi przez Vosecką boudę, źródła Łaby i harrachowskie kamienie. W 2022 roku do kin trafił film kręcony w Karkonoszach, „Ostatni Wyścig” oparty na faktach.

karkonosze skitury

Gdzie w marcu wybrać się na skitury w Polsce?

Marzec to już prawie wiosenny miesiąc, jednak w górach są nadal dobre warunki na narty i skitury. Gdzie wybrać się na skitury w Polsce w marcu?

9. Zimowy Ultramaraton Karkonoski przeszedł do historii. Mocne tempo i zima na trasie

Prawdziwe zimowe warunki, 48 górskich kilometrów, z którymi 25 lutego zmierzyło się blisko 400 biegaczy. Tak w dużym skrócie wyglądał Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Pierwszy na metę w Karpaczu dotarł Michał Rajca. Wśród kobiet rywalizację wygrała Aleksandra Narkowicz.

rafting, spływ pontonowy górską rzeką

Rafting i canyoning, gdzie w Polsce

Czy w Polsce są organizowane ekstremalne spływy górskimi rzekami? Czy daleko musimy jechać, żeby spróbować przeprawy przez kanion skacząc z wodospadów lub używając technik alpinistycznych? Czym jest rafting i canyoning?

Top 10 turystycznych prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Nie wiesz jaki prezent kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Najlepiej taki, który przyda im się podczas Waszych wspólnych wycieczek w góry. Nie ma nic piękniejszego niż wspólny czas z wnukami. Jeśli jeszcze dziadkowie będą odpowiednie wyposażeni w turystyczne niezbędniki, to z pewnością każdy trekking i wyprawa rowerowa się udadzą. Sprawdź nasze propozycje na oryginalne upominki dla seniorów.

Jak zacząć się wspinać?

Jak rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką?

Ferie zimowe w 2023 roku – kiedy przypadają?

Jeśli planujesz spędzić ferie zimowe ze swoimi dziećmi w górach warto, abyś wiedział kiedy one przypadają w tym roku. Dzięki temu zaplanujesz swoim pociechom zimowe atrakcje.

GOPR i PTTK instruują, jak zapobiec wychłodzeniu i co zrobić, gdy zabłądzisz na szlaku?

Zima to bardzo trudna i wymagająca pora roku podczas trekkingów w górach. Są turyści nieodpowiedzialni, którzy ignorują wszelkie ostrzeżenia. Są jednak i tacy, których po prostu zaskoczy zmieniająca się z chwili na chwilę górska pogoda. Mgła, zmrok, niska temperatura powietrza, nagłe opadu śniegu, zawieruchy mogą doprowadzić do zagubienia na szlaku oraz wyziębienia organizmu. Jak temu zapobiec? Instruuje GOPR i PTTK.

Już dziś otwarcie Jaworzyna Express, najnowocześniejszej kolei linowej w Polsce

To już dziś, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nastąpi otwarcie nowoczesnej kolei linowej Jaworzyna Express. To jedyna taka kolej w Polsce. Znajduje się w Jaworzynie Krynickiej.

Na szczycie Holica stanie wieża widokowa

Na szczycie Holica, znajdującym się w Koronie Ustrzyckich Gór ma powstać wieża widokowa. Atrakcja wg planu stanie już w przyszłym roku.