Zagrażające bezpieczeństwu drzewa w Tatrach na żółtym szlaku prowadzącym do Hali Pisanej. Będzie dziś niedostępny dla turystów

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3ry-wiosna-tatry-przyroda-2735239/

W czwartek, 18 kwietnia, niedostępny dla turystów będzie żółty szlak prowadzący do Hali Pisanej. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego będą usuwali poprzewracane drzewa. To nie jedyny szlak, który zostanie tego dnia zamknięty.  

Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowali, że na jeden dzień, w czwartek 18 kwietnia, zamkną żółty szlak prowadzący od wejścia Wąwozu Kraków do Hali Pisanej. Przyczyną jest konieczność usunięcia drzew, które mogą zagrażać bezpieczeństwu osób odwiedzających to miejsce.

To jednak niejedyny szlak, który stanie się dziś niedostępny. Zakaz wejścia będzie obowiązywał również na znakowanym szlaku turystycznym na trasie Polana Zahradziska – Przysłop Miętusi (w obu kierunkach). W tym przypadku jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi jego ponowne otwarcie. Rozpoczyna się bowiem remont mostku.

Na naprawę czekają również poręcze mostków na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką. Nie wiadomo jednak kiedy i one doczekają się renowacji.

Przypominamy, że do 15 maja nadal pozostają zamknięte szlaki:

  • Przełęcz w Grzybowcu – Wyżnia Kondracka Przełęcz
  • Dolina Tomanowa – Chuda Przełączka
  • Dolina Pięciu Stawów Polskich – Świstówka Roztocka – Morskie Oko.

A od zmierzchu do 8 rano w tym czasie odcinki:

  • Polana Chochołowska – Bobrowiecki Żleb – Grześ (znaki żółte)
  • Bobrowiecka Przełęcz – Bobrowiecki Żleb (połączenie ze szlakiem żółtym) – Grześ (znaki niebieskie)
  • Grześ – Długi Upłaz – Rakoń (znaki niebieskie).

Nadal też nie można korzystać z tatrzańskich szlaków na Słowacji, które znajdują się powyżej schronisk.

Dobra wiadomość jest taka, że 27 kwietnia najprawdopodobniej zostanie otwarta Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. W zeszłym roku, we wrześniu ponownie udostępniono ją turystom po remoncie. „Wyremontowaliśmy wrota wejściowe i wyjściowe, pozostawiając otwory wlotowe dla nietoperzy. Zlikwidowaliśmy okablowanie i sztuczne oświetlenie w jaskini. Wyremontowaliśmy też szlak dojściowy i zejściowy o długości prawie półtora kilometra, a także zabezpieczyliśmy go przed obrywami skalnymi” – poinformowali wówczas pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ze względu na ochronę nietoperzy Jaskinia jest nieczynna do 26 kwietnia.

Booking.com