Pod Wielką Krokwią stanie Koło Widokowe. Co na to mieszkańcy Zakopanego?

https://pixabay.com/pl/photos/diabelski-m%C5%82yn-ko%C5%82o-widokowe-2694975/

W Zakopanem powstaje nowa atrakcje turystyczna. To Koło Widokowe o wysokości 45 metrów. Na jego lokalizację wybrano okolice Wielkiej Krokwi. Co na to mieszkańcy Zakopanego?

To wprawdzie nie jedyna nowopowstająca atrakcja Zakopanego, ale z pewnością kontrowersyjna. W pobliżu Wielkiej Krokwi powstaje bowiem Koło Widokowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż tego typu atrakcje stoją bezproblemowo w wielu polskich miastach, ale mieszkańcom Zakopanego niezbyt się ono chyba podoba. Wpłynęły bowiem skargi zarówno do inwestora, jak i do Inspektora Nadzoru Budowlanego. Inwestor przekonuje, że to nie jest jego pierwsza tego typu realizacja, a wszelkie prace są wykonywane legalnie i w poszanowaniu prawa oraz obowiązujących przepisów. Mieszkańców jednak to nie uspokaja i dzwonią do Straży Miejskiej oraz na Policję, wyrażając swoje obawy, że tego typu atrakcja może się przewrócić podczas silnych wiatrów, jakie mają miejsce w tym regionie. Inwestycję skontroluje więc Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Jeśli atrakcja finalnie powstanie, turyści i mieszkańcy Zakopanego będą mogli podziwiać tatrzańskie widoki z wysokości 45 metrów, podczas 15-minutowej przejażdżki.

Booking.com