Wańkowa. Już w niedzielę, 28 kwietnia, otwarcie największego parku linowego w Polsce

Na niedzielę, 28 kwietnia, w Wańkowej zaplanowano otwarcie największego parku linowego w Polsce. Ma powierzchnię jednego hektara, na której znajdują się aż 42 przeszkody.

Już jutro o godzinie 10.00 w Wańkowej, w gminie Olszanica, odbędzie się oficjalne otwarcie największego parku linowego w Polsce. Zajmuje on powierzchnię 1 ha, na której rozlokowano trzy trasy o różnym stopniu trudności i długości oraz ponad 40 przeszkód. Najdłuższa trasa czerwona liczy 355 metrów długości, kolejna żółta 180 m, a najkrótsza, czyli zielona 120 m. Najwyższa przeszkoda jest zaś umieszczona na wysokości 12 metrów nad ziemią. Właściciel parku podaje, że wszystkie trzy trasy mogą pokonywać osoby o minimalnym wzroście 120 cm. Przekonuje również, że nowa atrakcja Wańkowej jest w pełni bezpieczna „W naszym Parku Linowym zastosowaliśmy system asekuracji ciągłej. Umożliwia on przejście danej trasy bez potrzeby przepinania karabinków na każdej z przeszkód. To najbezpieczniejszy system, jaki może zostać zastosowany w Parku Linowym”.

Oprócz tras linowych podczas otwarcia będą zapewnione również inne atrakcje. Nie zabraknie bowiem dmuchańców, popcornu i cukrowej waty. „Niezależnie od wieku, park linowy przynosi mnóstwo radości i satysfakcji. Dla najmłodszych to wspaniała okazja do rozwijania sprawności fizycznej i zdobywania nowych umiejętności, a dla starszych to doskonała forma aktywnego relaksu i wspaniałej zabawy w otoczeniu natury” – zachęca na swoim profilu społecznościowym do odwiedzenia tego miejsca jego właściciel.

Cen wejścia na poszczególne trasy nie podano, zatem nie wiadomo, na co się przygotować. Tym bardziej, jeśli jest się rodziną wieloosobową. Natomiast na banerach reklamujących w iInternecie to miejsce zamieszczono informację, że Park Linowy Wańkowa honoruje Kartę Dużej Rodziny.

Fot. Park Linowy Wańkowa/FB

Booking.com