prorock

UWAGA! Zmienia się dzień bezpłatnego wejścia do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Czy wiesz, że raz w tygodniu możesz zwiedzić Muzeum Tatrzańskie bez żadnych opłat? To doskonała okazja, jeśli lubisz podróżować niskobudżetowo. Do tej pory za bilet wstępu nie trzeba było płacić w niedzielę. Od 9 maja ma się to jednak zmienić.

Osoby podróżujące niskobudżetowo, oszczędności szukają przede wszystkim na atrakcjach kulturalnych. Chcąc zatem wyjść na przeciw oczekiwaniom turystów, w całej Polsce muzea wyznaczają jeden dzień w tygodniu, kiedy można zwiedzać ich placówki bezpłatnie. Wprawdzie nie wszystkie wystawy są wówczas możliwe do obejrzenia, ale stałe zazwyczaj możecie zwiedzać do woli.

Również w Muzeum Tatrzańskim można było zawsze raz w tygodniu, w niedzielę, wystawy stałe obejrzeć za darmo. Jednak, jak poinformowała dyrekcja placówki, od 9 maja ma się to zmienić. Wprawdzie nadal będzie można jeden dzień w tygodniu poświęcić na nieodpłatne zwiedzanie wystaw, ale nie będzie to już niedziela, a czwartek.

Warto przypomnieć, że mieszkańcy gmin takich jak: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec, Kościelisko, Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, Miasto Zakopane, Poronin i Szaflary płacą za wstęp do Muzeum Tatrzańśkiego (na wszystkie wystawy) symboliczną złotówkę, bez względu na dzień tygodnia (oprócz dnia bezpłatnego).

Booking.com