prorock

Kwietniowe maratony MTB

Kwiecień to miesiąc maratonów MTB. W całej Polsce zaplanowano ich w tym czasie aż osiemnaście. Sprawdź, gdzie i kiedy zmierzą się pasjonaci kolarstwa górskiego.

Co to takiego maraton MTB?

Maraton MTB to wyścig kolarstwa górskiego. Charakteryzuje go długi dystans do pokonania, nawet do 200 kilometrów oraz trudne warunki podłoża. Dyscyplina ta ma swoje Mistrzostwa Świata, które organizowane są od prawie 20 lat. Pierwsze odbyły się w 2003 roku w Lugiano, w Szwajcarii, ostatnie w 2021r. w Val di Sole we Włoszech. Fundamentalny, ale i pierwszy, polski puchar Mistrzostw Świata MTB wywalczyła Maja Włoszczowska. W zeszłym roku nasza Mistrzyni zdobyła 5 miejsce w cross-country kobiet.

O tym co przed nami

Przed nami, w kwietniu jeszcze osiem maratonów MTB. Odbędą się one:

  • 23 kwietnia – Miękinie oraz Warszawa-Bemowo,
  • 24 kwietnia – Jabłonna, Daleszyce, Żary oraz Rybnik
  • 30 kwietnia – Józefów

Maj będzie jeszcze bardziej intensywny dla miłośników tego sportu. W planach jest bowiem organizacja 24 takich imprez oraz czterech cross-country.

Ale to już było…

Większość kwietniowych maratonów MTB została zorganizowana w pierwszej połowie miesiąca. Za nami wyścigi kolarstwa górskiego między innymi w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim, Starachowicach, Szemudzie, Białymstoku, Michałowicach. Zwycięzcom gratulujemy.

Booking.com