Masz ochotę na ekstremalne szaleństwo rowerem MTB? Wybierz się do Leska

https://pixabay.com/pl/photos/je%C5%BAdzi%C4%87-na-rowerze-czas-wolny-2520007/

Lesko jest gminą oraz miastem wojewódzka podkarpackiego. To idealne miejsce dla osób ceniących sobie turystykę aktywną. Tutejsze trasy rowerowe MTB nazwane zostały „Extreme-Bieszczady”. Sprawdź koniecznie, dlaczego warto pokonać je jednośladem.

W Gminie Lesko przygotowano trasy rowerowe zarówno dla średnio zaawansowanych rowerzystów, jak i dla tych, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Zacznijmy jednak od tras rodzinnych, takich, na których poradzą sobie również amatorzy.

Rodzinne trasy rowerowe w Lesku

Rowerowe trasy familijne w Lesku tworzą pętle. Jednym słowem start i meta są w tym samym punkcie. Specjalnie dla rodzin przygotowano dwa szlaki po utwardzonych drogach. Ich łączny dystans wynosi 100 km. Są to:

  • Szlak „Góry Słonne” liczący 54 km i przebiegający wokół tego pasma górskiego.
  • Szlak prowadzący z Leska na Wzgórze Gruszka, wynoszący kolejne 46 km.

Ekstremalne trasy rowerowe w Lesku

Ekstremalne szlaki rowerowe w Lesku kierowane są do zaawansowanych kolarzy, którzy mają doświadczenie w jeździe na rowerach MTB. Prowadzą one po polnych drogach i leśnych ścieżkach. Do wyboru są następujące terenowe szlaki rowerowe:

  • Pogórze Leskie – szlak prowadzi grzbietem Pogórza Leskiego i liczy sobie 24,9 km. Jest to najdłuższa rowerowa trasa extreme w Lesku.
  • Czarny Dział – trasa prowadzi przez las Czarny Dział, aż do lotniska szybowcowego na Górze Kamionce. Dystans, jaki należy pokonać w tym przypadku, wynosi 22,5 km.
  • Czulnia – liczy sobie 23,2 km. Szlak rozpoczyna się pod Kamieniem Leskim i prowadzi na Czulnię.
  • Góra Makowska – to najkrótszy szlak rowerowy extreme w Lesku, dedykowany pasjonatom MTB. Jego dystans to 21,2 km. Rowerzyści muszą nim przejechać przez północne wzgórza Durnej oraz Łopiennika.
Booking.com