prorock

Tour de Pologne w Karpaczu wygrał słoweński kolarz Matej Mohorič. Polak na 3 miejscu

W niedzielę, 30 maja, w Karpaczu odbył się drugi etap Tour de Pologne. To wielkie wydarzenie dla miasta, wyścig bowiem powrócił do niego po 16 latach. Zwycięzcą tego etapu został słoweński kolarz Matej Mohorić.

To był satysfakcjonujący dzień dla Mateja Mohorić. Zdobył pierwsze miejsce na podium w drugim etapie Tour de Pologne, który odbył się w Karpaczu. Tuż za nim był João Almeida z Portugalii. Na podium nie zabrakło również naszego rodaka, Michała Kwiatkowskiego.

Zawodnicy pokonali trasę licząca ponad 200 km. Wystartowali w Lesznie, a zakończyli w Karpaczu na Orlinku. Ostatni odcinek nie należał do najłatwiejszych. Mimo to zwycięzcom udało się wyprzedzić Rafała Majkę oraz Lennerta van Eetveld. Mohorović osiągną czas 4h 56min i 59s.

Dziś, 31 lipca, kolarze wyruszą z Wałbrzycha. Dystans liczy 163 km i kończy się w Dusznikach-Zdrój. Choć trasa jest krótsza o ok. 40 km od wczorajszej, to należy zaznaczyć, że ze względu na liczne i strome podjazdy, jest trudna.