prorock

Już za 12 dni rusza European Games Kraków-Małopolska 2023. XCO odbędzie się na górze Parkowej

https://pixabay.com/pl/photos/jazda-rowerem-mtb-rower-sportu-1109824/

Za 12 dni rusza European Games Kaków-Małopolska 2023. Konkurencja XCO odbędzie się na zboczach Góry Parkowej. GOPR sprawdzał infrastrukturę przed zawodami.

GOPR sprawdza infrastrukturę przed XCO European Games

Jak podali zawodowi ratownicy Grupy Krynickiej GOPR, w ostatnią środę, tj. 7 czerwca, poznawali oni infrastrukturę zboczy Góry Parkowej. To tu właśnie powstały trasy kolarstwa górskiego, na których zmierzą się zawodnicy XCO podczas European Games Kraków-Małoposka 2023. Komitet Organizacyjny European Games Kraków-Małopolska 2023 zaznacza na swej stronie, że według zaleceń IOC Agenda 2020 należy ograniczyć się do minimalnej jedynie pracy nad infrastrukturą.

O European Games 2023

European Games jest europejską, multidyscyplinarną imprezą sportową. W jej skład wchodzi aż 29 dyscyplin sportowych, w tym wspinaczka sportowa, skoki narciarskie, kajakarstwo slalomowe oraz kolarstwo górskie. Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 2 lipca. Weźmie w nim udział 7000 zawodników z 48 krajów. Zawody odbędą się na 25 obiektach.

Kolarstwo górskie, XCO

W konkurencji kolarstwa górskiego, cross-country, w tym roku zmierzy się 137 sportowców z 27 krajów. Podzieleni zostaną na zespoły damskie i męskie. Zawodnicy European Games Kraków-Małopolska 2021 wystartują 25 czerwca w Krynicy-Zdroju, na zboczach Góry Parkowej.

Wspinaczka sportowa

Wspinaczkę sportową możecie obejrzeć na żywo w Tarnowie. Zawodników podzielono ze względu na płeć. Zmierzą się w konkurencjach takich jak bouldering, wspinaczka na czas oraz prowadzenie. Wiadomo, że w tych rozgrywkach weźmie udział 100 sportowców.

Skoki narciarskie

W tym roku sportowcy będą mogli zmierzyć się również w skokach narciarskich. W tej rozgrywce zawodników podzielono na damskie, męskie i mieszane konkurencje. Konkursy Indywidualne na Skoczni Dużej i Normalnej są dedykowane mężczyznom oraz kobietom. Oprócz tego zorganizowano też konkurs dla drużyn mieszanych. Do skoków narciarskich przystąpi 96 sportowców z 15 krajów.

Kajakarstwo slalomowe

Tegoroczna rywalizacja w tej konkurencji obejmie 181 sportowców z 29 krajów. Zawody będą się odbywały od 29 czerwca do 2 lipca na Torze Kajakarstwa Górskiego Kolna. Jak podają organizatorzy „Slalom kajakowy rozgrywany jest na torze lub spienionym nurcie rzeki. Na trasie znajduje się od 18 do 25 bramek. Trasa powinna mieć od 200 do 400 m, a szybkość prądu musi być wyższa niż 2 m/sek”.

Booking.com