Na rynku pojawiły się nowe kaski do kolarstwa górskiego

Firma Abus stworzyła dwa nowe, ochronne kaski do kolarstwa górskiego. Są to modele MoDrop i MoTrip. Sprawdź, czym różnią się od ich poprzedników. 

Firma Abus to niemiecki producent zabezpieczeń, między innymi rowerowych. W tym roku na rynku pojawiły się jego dwa nowe modele kasków do kolarstwa górskiego. To MoTrip i MoDrop.

MoDrop kierowany jest do miłośników trudnej jazdy terenowej, ale zdaje egzamin także podczas jazdy rekreacyjnej. Posiada dodatkowy system wentylacji (6 wlotów i 8 wylotów), rozdzielacz pasków, jak również możliwość ich regulacji. Co więcej, zastosowano w nim system Zoom-Ace-MTB, który pozwala na dostosowanie kasku do obwodu głowy. Zaletą jest również przystosowanie go do potrzeb kobiet, które noszą długie włosy, mogą bowiem założyć kask na kok lub kucyk i będzie on spełniał swoją funkcję, przy zachowaniu komfortu. Ponadto jest on kompatybilny z goglami, a także ma na nie specjalny uchwyt, gdy zawodnik ich nie potrzebuje. Warto również zwrócić uwagę na regulowany daszek i dwuczęściową, zewnętrzną skorupę kasku, które stanowi wzmocnioną ochronę głowy i twarzy.

MoTrip to lekki kask off-road’owy, który zapewnia głowie wyjątkowo mocną ochonę oraz redukuje wstrząsy, dzięki zastosowanej specjalnej piance. Podobnie, jak jego konkurent MoDrop, posiada rozdzielacz pasków, regulowany daszek, możliwość założenia kasku na kucyk, dodatkową wentylację oraz system Zoom-Ace-MTB.

Booking.com