https://pixabay.com/pl/photos/konkurencji-spieszy%C4%87-si%C4%99-uruchomi%C4%87-3130829/

Nowi mistrzowie i mistrzynie Polski w slalomie oraz slalomie gigancie

Za nami mistrzostwa Polski w slalomie i slalomie gigancie. Znane są więc nazwiska nowych mistrzów oraz mistrzyń w tych dyscyplinach sportowych. Sprawdźcie koniecznie, kto tym razem sięgnął po ten zacny tytuł.

Tragedia na zboczu Śnieżki. Dwie osoby nie żyją

We wtorek, 30 stycznia, na zboczu Śnieżki doszło do tragicznego wypadku. W wyniku osunięcia się turystów do Kotła Łomniczki nie żyją dwie osoby. Międzynarodową akcję ratunkową przeprowadzało około 30 osób.

Justyna Kowalczyk-Tekieli w pięknym stylu została skialpinistką

Justyna Kowalczyk-Tekieli to polska biegaczka narciarska, olimpijka, mistrzyni świata, a także czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w swojej dyscyplinie. Teraz w wieku 40 lat, zadebiutowała, jako skialpinistka. Jak sama mówi, namawiał ją do tego jej mąż, ś.p. alpinista Kacper Tekieli.

https://pixabay.com/pl/photos/wulkan-lawa-islandia-natura-wybuch-7396466/

Akcja ratunkowa na Islandii. Robotnik wpadł do szczeliny wulkanicznej

Na półwyspie Reykjanes w mieście Grindavik, na Islandii, trwa akcja ratunkowa robotnika, który wpadł do szczeliny wulkanu. Wedle podanych przez RUV informacji ma ona 30 metrów głębokości. Ze względu na wysoki poziom trudności akcji bierze w niej udział 40 ratowników.

Nowe wystawy czasowe w Muzeum Tatrzańskim. Poznaj urzekające krajobrazy i mistyczne zwierzęta Tatr oraz zakopiańskich artystów z przestrzeni wieków

W Muzeum Tatrzańskim możemy obejrzeć trzy nowe wystawy czasowe. Wszystkie ukazują życie w Tatrach. Uwaga! Dwie z nich już niedługo się zakończą, zatem jeśli chcecie zobaczyć je wszystkie, musicie się pospieszyć.

Jest światło w Schronisku Bartne. Dawna Bacówka ma nowych gospodarzy

Wędrując Głównym Szlakiem Beskidzkim, znowu możecie odwiedzać dawną Bacówkę w Bartnem, w Beskidzie Niskim. Dawną, bo obecnie jest to Schronisko Bartne. Obiekt nadal należy do PTTK, ale ma nowych dzierżawców, którzy właśnie remontują dla Was to miejsce.

https://pixabay.com/pl/photos/raczki-raki-ochraniacze-turystyka-4837419/

Na parkingach Bieszczadzkiego Parku Narodowego poruszanie się tylko w raczkach!

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że po należących do niego parkingach należy poruszać się w … raczkach. Warstwa lodu uniemożliwia bezpieczne przemieszczanie się po tym terenie.

Rozpoczyna się Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie

W Krynicy-Zdroju rozpoczyna się Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Do rywalizacji o pierwsze miejsce na podium staną cztery drużyny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowski.

https://pixabay.com/pl/photos/retro-prezenty-choinka-vintage-1847088/

Te prezenty pod choinką docenią Tatromaniacy

Święta tuż, tuż. Tatromaniacy nadal eksplorują szczyty, a Ty zapewne szukasz odpowiedniego upominku bożonarodzeniowego dla nich. Zachęcamy Cię zatem do zapoznania się z naszą listą prezentów dla zaawansowanych górołazów.

https://pixabay.com/pl/photos/nietoperz-ssak-dzikiej-przyrody-1695186/

W poniedziałek Dzień Nietoperza w Muzeum Tatrzańskim

W poniedziałek, 27 listopada, w Muzeum Tatrzańskim w Zakopane obchodzony będzie Dzień Nietoperza. Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej Yeti.