Schronisko PTTK Jagodna poszukuje rąk do pracy

Schronisko PTTK Jagodna poszukuje rąk do pracy. Jak podają gospodarze, każdy moment na złożenie CV jest dobry. Rekrutacja jest bowiem ciągła. Sprawdź wymagania, obowiązki i przede wszystkim korzyści z tej pracy.

Licytuj dla WOŚP. Możesz spędzić cały dzień z ratownikami górskimi

Jesteś ciekawy, jak „od kuchni” wygląda praca ratowników górskich? A może chciałbyś przez jeden dzień stać się jednym z nich, bez zdawania egzaminów? Jeszcze masz szansę, aby wygrać aukcje TOPR i GOPR na cele WOŚP.

Waligóra – szczyt trzech Koron

Waligóra jest jednym z najniższych szczytów Korony Gór Polski i jedną z najwyższych gór Środkowych Sudetów. Widnieje na listach trzech Koron: Gór Polski, Sudetów i Sudetów Polskich. W drodze na jej szczyt czeka na Was mnóstwo ciekawych miejsc do odkrycia. Jakich? O tym poniżej.

Nowy Rok w górach zapoczątkowały liczne akcje ratunkowe

Sylwester, Nowy Rok i pierwsze dni stycznia w górach nie należały do najszczęśliwszych. Goprowcy i Toprowcy intensywnie przeprowadzali akcje ratunkowe. Tylko w środę, 4 stycznia, TOPR udzielił pomocy 9 osobom.

Trudne warunki w Bieszczadach

Trudne warunki w Bieszczadach nie zachęcają do trekkingu. Władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego radzą pozostać w najbliższych dniach w domu.

Święty Mikołaj od 4 dni przebywa w Polsce. Wylądował na Kasprowym

Święty Mikołaj postanowił opuścić już swój dom i wyruszyć w drogę z workiem pełnym prezentów. Zaczął od Polski i 6 grudnia wylądował na Kasprowym Wierchu.