prorock
https://pixabay.com/pl/photos/p%C5%82yta-narty-aborda%C5%BC-%C5%9Bnieg-zima-2098325/

PZN podało nazwiska trenerów skoczków na sezon 2024/2025

PZN podało nazwiska nowych trenerów skoczków na sezon 2024/25. Trener główny kadry A zostanie bez zmian, dołączy do niego specjalista od faz lotu. W kadrze B zmiany trenera głównego. Jak ostatni sezon podsumował Adam Małysz?

Znamy już zwycięzców 77. Pucharu PKL 2024. Sprawdź, kto zdobył sezonowe skipassy

Tegoroczny 77. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu przeszedł do historii. Zawodników nie brakowało. Rywalizacja była ostra. Kultowe zawody wyzwoliły u startujących bowiem nieprzeciętnego  ducha walki. Znamy zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali sezonowymi skipassami.

https://pixabay.com/pl/photos/zwierz%C4%99-ry%C5%9B-koci-trawa-na-dworze-1852804/

W Tatrach potrącono śmiertelnie Rysia. Przyrodnicy TANAP apelują, aby uważać na drogach na dzikie zwierzęta

W Tatrach, na Słowacji potrącono rysia. Zwierzęcia nie udało się uratować. Przyrodnicy TANAP apelują, aby uważać na dzikie zwierzęta.

https://pixabay.com/pl/photos/bmx-rower-plener-skatepark-3761989/

W Bardzie powstanie skatepark, flowpark oraz ścieżki zdrowia. Wiadomo już, kto podejmie się ich realizacji

To już pewne, w Bardzie powstanie skatepark, flowpark, plac zabaw dla dzieci oraz ścieżki zdrowia. Podpisano umowę na realizację projektu. Teraz czekamy na jego wykonanie i uroczyste otwarcie. Tym bardziej, że „Rozbudowa Strefy Sportowo – Rekreacyjnej Dla Dzieci i Młodzieży w Bardzie przy ul. 1-go Maja” zapowiada się ciekawie.

https://pixabay.com/pl/photos/gaishorn-wspinaczka-ska%C5%82kowa-2080139/

Wichury w wielu regionach górskich. Zastanów się, zanim wyjdziesz na szlak

W Tatrach w środę „grasował” Halny, na Kasprowym Wierchu wstrzymano przez wiatr kolejkę, a na Śnieżce wiało w porywach do 130 km/h. W Beskidach zaś wiatr uniemożliwił turyście zejście z Babiej Góry. Musiało interweniować GOPR. Zastanów się, zanim wyjdziesz w góry i sprawdź pogodę na najbliższe dni.

https://pixabay.com/pl/photos/konkurencji-spieszy%C4%87-si%C4%99-uruchomi%C4%87-3130829/

Nowi mistrzowie i mistrzynie Polski w slalomie oraz slalomie gigancie

Za nami mistrzostwa Polski w slalomie i slalomie gigancie. Znane są więc nazwiska nowych mistrzów oraz mistrzyń w tych dyscyplinach sportowych. Sprawdźcie koniecznie, kto tym razem sięgnął po ten zacny tytuł.

Tragedia na zboczu Śnieżki. Dwie osoby nie żyją

We wtorek, 30 stycznia, na zboczu Śnieżki doszło do tragicznego wypadku. W wyniku osunięcia się turystów do Kotła Łomniczki nie żyją dwie osoby. Międzynarodową akcję ratunkową przeprowadzało około 30 osób.

Justyna Kowalczyk-Tekieli w pięknym stylu została skialpinistką

Justyna Kowalczyk-Tekieli to polska biegaczka narciarska, olimpijka, mistrzyni świata, a także czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w swojej dyscyplinie. Teraz w wieku 40 lat, zadebiutowała, jako skialpinistka. Jak sama mówi, namawiał ją do tego jej mąż, ś.p. alpinista Kacper Tekieli.

https://pixabay.com/pl/photos/wulkan-lawa-islandia-natura-wybuch-7396466/

Akcja ratunkowa na Islandii. Robotnik wpadł do szczeliny wulkanicznej

Na półwyspie Reykjanes w mieście Grindavik, na Islandii, trwa akcja ratunkowa robotnika, który wpadł do szczeliny wulkanu. Wedle podanych przez RUV informacji ma ona 30 metrów głębokości. Ze względu na wysoki poziom trudności akcji bierze w niej udział 40 ratowników.

Nowe wystawy czasowe w Muzeum Tatrzańskim. Poznaj urzekające krajobrazy i mistyczne zwierzęta Tatr oraz zakopiańskich artystów z przestrzeni wieków

W Muzeum Tatrzańskim możemy obejrzeć trzy nowe wystawy czasowe. Wszystkie ukazują życie w Tatrach. Uwaga! Dwie z nich już niedługo się zakończą, zatem jeśli chcecie zobaczyć je wszystkie, musicie się pospieszyć.