prorock

Nowi mistrzowie i mistrzynie Polski w slalomie oraz slalomie gigancie

Za nami mistrzostwa Polski w slalomie i slalomie gigancie. Znane są więc nazwiska nowych mistrzów oraz mistrzyń w tych dyscyplinach sportowych. Sprawdźcie koniecznie, kto tym razem sięgnął po ten zacny tytuł.

Slalom Gigant

Tegoroczne mistrzostwa Polski w slalomie oraz slalomie gigancie odbyły się 8 i 9 lutego na Jaworzynie Krynickiej. Zawodnicy zmierzyli się na stoku nr 2A. W zaciętej rywalizacji wzięło udział 130 sportowców z 10 krajów świata. Z Polski zabrakło jednak Magdaleny Łuczak, Maryny Gąsienicy-Daniel i Piotra Habdasa. O ich nieobecności na stoku było jednak wiadomo już wcześniej. Jako że ta trójka to silni zawodnicy, z pewnością wielu sportowców uważało, że zwiększa to ich szanse na zwycięstwo. Wyniki jednak nie powinny nikogo zaskakiwać, gdyż mistrzynią Polski w slalomie gigancie została Hanna Zięba. Drugie miejsce na podium zajęła Magdalena Bańdo, a trzecie Zuzanna Czapska. W klasyfikacji mężczyzn złoto zdobył Paweł Pyjas, który miał dwa lata przerwy na pierwszym miejscu podium. Srebro wywalczył Wojciech Gałuszka, a brązowy medal Szymon Bębenek.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Hanna Zięba zajęła drugie miejsce. Wyprzedziła ją bowiem Czeszka Linda Trejbalova. Trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Bańdo. Paweł Pyjas obronił pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn. Tuż za nim był Słowak Teo Zampa, a następnie Wojciech Gałuszka.

Slalom

Slalom określony został przez zawodników jako trudny. Niestety, tylko garstka z nich dotarła do mety. Z pewnością wpływ na to miała też niekorzystna dla sportowców pogoda. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, slalom ukończyło 18 z 77 zawodników i 22 z 54 zawodniczek w całej stawce. “W slalomie także nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć i walki do ostatnich metrów. Wśród kobiet w klasyfikacji międzynarodowej na półmetku prowadziła Patrycja Florek, a u mężczyzn ex aequo na pierwszym miejscu byli Bartosz Szkoła i Bartłomiej Sanetra. Finałowa odsłona już była bardziej łaskawa i pozwoliła dojechać do mety większości startujących” – skomentował PZN.