prorock

Justyna Kowalczyk-Tekieli w pięknym stylu została skialpinistką

Justyna Kowalczyk-Tekieli to polska biegaczka narciarska, olimpijka, mistrzyni świata, a także czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w swojej dyscyplinie. Teraz w wieku 40 lat, zadebiutowała, jako skialpinistka. Jak sama mówi, namawiał ją do tego jej mąż, ś.p. alpinista Kacper Tekieli.

Nikt się nie spodziewał, że sportsmenka jeszcze tak nas zaskoczy. Swoją karierę biegaczki narciarskiej zakończyła w 2019 roku. W ostatnich latach zawodowo spełniała się najpierw, jako asystentka trenera głównego Narodowej Kadry Kobiet w biegach narciarskich, następnie zaś jako dyrektor sportowy Polskiego Związku Biathlonu. Przede wszystkim jednak poświęciła się roli żony alpinisty Kacpra Tekieli oraz matki ich wspólnego syna. Po tym, jak w maju zeszłego roku “zawalił jej się świat”, gdy straciła w lawinie w Alpach męża, jej aktywność sportowa znacząco wzrosła. Olimpijka wspinała się i trenowała. Jak sama mówiła, odreagowywała w ten sposób stres, a także żyje pełnią życia, jak chciał jej mąż. Teraz okazuje się, że spełniała jeszcze jedno zadanie. Otóż jak wyznała na swoim Instagramie, za życia Kacper Tekieli namawiał ją, aby zaczęła trenować skialpinizm.

Skialpinistka debiutantka. Fajny dzień. Cieszę się, że Kacper mnie do tego przekonał i cisnął, bym się przyłożyła. Ciekawie było, bo będąc rutyniarą w swojej dyscyplinie, poznałam zupełnie nowe zwyczaje. I to zdziwienie w oczach: skąd się ona tutaj wzięła? 🙂 A no z biegów narciarskich. Wiadomo”.

Mistrzostwa Świata Masters i triumfalny debiut Justyny Kowalczyk-Tekieli

Justyna Kowalczyk-Tekieli w ostatni piątek wzięła udział w Mistrzostwach Świata Masters. Jak na Olimpijkę przystało, zadebiutowała w nowej dziedzinie sportowej w pięknym stylu. Na profilu Skialpinizm, na Facebooku możemy przeczytać o jej triumfie:

Nareszcie! Justyna Kowalczyk-Tekieli została skialpinistką i to od razu przez duże S. W zeszłym tygodniu we Włoszech rozgrywano zimowe Mistrzostwa Świata Masters. Sportów było sporo, m.in. narciarstwo zjazdowe, biegowe, biathlon czy hokej oraz skialpinizm i wszystkie dyscypliny były przeznaczone dla zawodników powyżej 35 roku życia. W piątek odbył się vertical, w którym wystartowała właśnie Justyna, pięknie go wygrywając zarówno w kategorii open kobiet, jak i swojej wiekowej 040! Czas Justyny: 37 min 36 sek. na 700 m przewyższenia! Na trzecim miejscu zameldowała się druga reprezentanka Polski Agnieszka Konior-Mazan”.

Gratulujemy Justynie Kowalczyk-Tekieli i życzymy dalszych sukcesów sportowych w nowej dyscyplinie.

Fot. Social Media Justyna Kowalczyk-Tekieli

Booking.com