Odwołano Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Co się stało?

https://pixabay.com/pl/photos/biegi-narciarskie-zima-%C5%9Bnieg-sporty-3020751/

Już za trzy dni miał się zacząć Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego. Wielu sportowców, ale i kibiców czekało na niego z niecierpliwością. Niestety, w ostatniej chwili został on odwołany. Dlaczego?

Bieg Piastów odwołany

Jak mówią Organizatorzy Biegu Piastów Festiwalu Narciarstwa Biegowego, to nie była łatwa decyzja, ale konieczna. Bieg został odwołany w ostatniej chwili. Wielu sportowców i kibiców z pewnością czuje więc zawód. Opłaty wniesione, treningi zrobione, koszulki kupione. Co teraz?

Organizatorzy zapoznali się z komentarzami uczestników biegu i wzięli pod uwagę ich sugestie. Podjęto konkretne działania, złożono konkretne obietnice. Tylko dlaczego Bieg Piastów w narciarstwie biegowym nie wystartuje 24 lutego? I nie potrwa, tak, jak to założono do 3 marca? Wszystkiemu winna jest pogoda. Choć w Jakuszycach, gdzie miał się odbyć ten sportowy Festiwal, jeszcze kilka dni temu na pewnych trasach można było sobie pobiegać na nartach, to niestety obecne warunki już na to nie pozwalają.

Z przykrością informujemy, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, a konkretnie braku śniegu, wysokich temperatur i deszczu oraz niepomyślnych prognoz pogodowych, jesteśmy zmuszeni odwołać 48 KGHM Bieg Piastów Festiwal Narciarstwa Biegowego, który miał odbyć się w terminie 24.02-03.03.2024. Niestety warunki pogodowe są poza naszą kontrolą. Bezpieczeństwo uczestników oraz jakość samego wydarzenia są dla nas priorytetem, dlatego podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu zawodów” – opublikował przeprosiny na swoich Social Mediach Organizator wydarzenia.

Stan tras biegowych w Jakuszycach

Obecnie, z relacji osób obserwujących profil Biegu Piastów na FB, wynika, że pobiegać na biegówkach można jeszcze tylko na jednej trasie. Ula Sokołowska, na którą powołują się Organizatorzy, 19 lutego napisała “Najlepsze warunki jeszcze na Dolnym Dukcie i Kopalni, na Jeleniej Łące ubytki śniegu, dalej na Zubka trasy poprawne, ostatnie 200 m do Samolotu pełno igliwia i kamyków. Samolot poprawnie”. Pogoda w górach jednak zmienia się z dnia na dzień, temperatura znacząco wrasta, więc i ubytki śniegu są coraz większe. Trasy nie są już ratrakowane.

Co dalej z opłatami za bieg?

Odwołanie Biegu Piastów w tak krótkim terminie przed startem spowodowało mały chaos organizacyjny. Jednak szybko go opanowano, a wpływ na to miały komentarze zainteresowanych. Już wiadomo, co dalej z uczestnikami i wniesionymi przez nich opłatami. Przede wszystkim wszyscy, którzy mieli wystartować w tegorocznym Biegu Piastów na biegówkach, otrzymają zniżkę 50% na 49 jego edycję, którą zaplanowano na przyszły rok, o ile zapisu dokonają w pierwszym terminie. Organizatorzy informują bardzo szczegółowo, do czego uprawnione są osoby, które wniosły opłaty wpisowe na tegoroczną edycję wydarzenia. Decyzję, co dalej, należy podjąć do 28 lutego

1. Zniżka o 50 procent opłaty startowej na tym samym dystansie w pierwszym terminie zapisów na 49. Bieg Piastów plus możliwość odbioru pakietu startowego na 48 KGHM Bieg Piastów w dniach 1, 2, 3 marca w DCS Polana Jakuszycka. Można odebrać pakiet w czyimś imieniu na podstawie kodu QR. Nie ma konieczności odbioru pakietu, by móc skorzystać ze zniżki.

2. Zniżka o 50 procent opłaty startowej na tym samym dystansie w pierwszym terminie zapisów na 49. Bieg Piastów plus otrzymanie przesyłki z pakietem startowym 48 KGHM Biegu Piastów (dotyczy wysyłki na terenie Polski).

3. Przeznaczenie wpisowego na 48 KGHM Bieg Piastów na cele statutowe (m. in. ratrakowanie tras) Stowarzyszenia Bieg Piastów plus możliwość odbioru pakietu startowego na 48 KGHM Bieg Piastów w dniach 1, 2, 3 marca w DCS Polana Jakuszycka.

4. Przeznaczenie wpisowego na 48 KGHM Bieg Piastów na cele statutowe (m. in. ratrakowanie tras) Stowarzyszenia Bieg Piastów plus otrzymanie przesyłki z pakietem startowym 48 KGHM Biegu Piastów (dotyczy wysyłki na terenie Polski)”.

Źródło: Bieg Piastów

Booking.com