Walentynki w górach

https://pixabay.com/pl/illustrations/ai-generowane-para-zach%C3%B3d-s%C5%82o%C5%84ca-7721448/

Góry to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Czy można sobie wyobrazić bardziej spektakularne zaręczyny niż na jednym ze szczytów oferujących widok na szerokie pasma górskie i połoniny? Takie wyznanie miłości zapamięta każda para. Zatem sprawdźmy, gdzie warto się udać, aby świętować tegoroczne Walentynki.

Jako, iż Walentynki w tym roku wypadają w środę, aby każdy mógł skorzystać z przygotowanych atrakcji, odbędą się one w weekend.

Kraina miłości na Gubałówce

Gubałówka w Krainę Miłości zamieni się w sobotę, 10 lutego. Na szczycie już od godziny 11.00 na Zakochanych będą czekać liczne atrakcje. Zaplanowano możliwość udziału w dekoracjach czekolady oraz warsztatach artystycznych. Dla rozgrzania atmosfery i spalenia kalorii po słodkościach odbędzie się trening energetycznej Zumby. Uwaga, single są na niej równie mile widziani. Nie zabraknie też miłosnych iluminacji świetlnych, możliwości zrobienia wspólnych fotografii na tle panoramy Tatr oraz romantycznej muzyki.

Retro Love na Górze Parkowej

W Krynicy-Zdrój impreza Retro Love rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.00. Park Światła Retro oraz miłosna foto ramka będą wspaniałą scenerią do zrobienia sobie romantycznych zdjęć na szczycie Góry Parkowej. Włóżcie też wygodne buty, bo tak jak na wierzchołek góry możecie wjechać kolejką linową, to podczas tanecznej imprezy obcierające obuwie może stanowić już problem. Oprócz wspólnych pląsów będzie również możliwość zadedykowania utworu muzycznego swojej drugiej połówce.

Walentynkowa Fiesta na Górze Żar

W Międzybrodziu Żywieckim, na Górze Żar również nie zabraknie romantycznych utworów puszczanych przez DJ-a, ani miłosnych scenerii świetlnych i foto ramki. Przewidziano też muzyczne dedykacje, gry i zabawy rodzinne oraz konkursy z nagrodami. Walentynki na Górze Żar połączono z jubileuszem 20-lecia ośrodka PKL, zatem będziecie mogli wspólnie odśpiewać sto lat. A pierwsze 200 osób, które przybędzie na szczyt o godz. 15.00, spróbuje pysznego deseru. Koniecznie zostańcie do 19.00, aby zobaczyć pokaz artystyczny FireShow.

Walentynki na sportowo

Jeśli zaś marzą Wam się sportowe, romantyczne chwile, to w sobotę 10 lutego macie możliwość wziąć udział w kilku biegach górskich.

  • W Gorcach odbędzie się Turbacz Winter Trail. Do wyboru jest aż 6 dystansów, o różnej długości i trudności. Zatem z pewnością każdy znajdzie trasę odpowiednią do swoich możliwości. Jedna z nich nazwana została Turbaczowe Love&Gorący Potok. Jest to dystans o długości niespełna 5,5 km i sumie przewyższeń 180 metrów. Będziecie mieć 1,5 godziny na jego przebiegnięcie.
  • Rudawy Zimowy Festiwal Biegowy oferuje 5 rodzajów biegów o różnej długości, w tym jeden rodzinny, czyli Rodzinna Dziesiątka. W tej konkurencji wystartują dwójki (jedna osoba dorosła i jedna niepełnoletnia). Czas przebiegnięcia ok. 10,5 km to 5 godzin. Uwaga, dobrze się przygotujcie, gdyż na drodze spotkacie skały, dzikie góry, śnieżne zbiegi, a także, jak podają Organizatorzy, czeka Was ciężka wspinaczka.
  • W Szczawnicy możecie wystartować w VII Zimowym Janosiku. Dzięki temu biegowi poznacie piękne szlaki Pienin. Czeka na Was do wyboru aż 6 konkurencji. Dodatkowa, siódma, kierowana jest do dzieci. Jeśli nie macie ochoty biec, możecie wybrać się na wspólny, romantyczny marsz Nordic Walking, po 12 km trasie zwanej Kierpcami Maryny. Organizatorzy obiecują, że będzie to szalony dystans, a na zakończenie trasy będzie na Was czekać niespodzianka: prawdziwy downhill.

Zdecydowaliście się już na którąś z opcji, czy macie własne górskie plany?

Fot. PKL, pixabay

Booking.com