Justyna Kowalczyk wraz z synkiem wystartują w biegu pamięci Kacpra Tekieli

Będziemy z Hugonkiem gotowi” taki krótki post zamieściła Justyna Kowalczyk-Tekieli kilka dni temu w swoich Social Mediach. Kobieta nawiązała do biegu organizowanego pamięci jej męża, czyli „Bitwy o Turbacz”.

Justyna Kowalczyk-Tekieli to utalentowana Olimpijka i biegaczka narciarska. Na swoim koncie ma wiele medali, w tym czterokrotne zwycięstwo o Puchar Świata w biegach narciarskich. Dodatkowo zdobyła go trzy razy z rzędu, co oprócz niej udało się na świecie tylko Fince Marjo Matikainen.

Prywatnie jest mamą dwuletniego Hugo oraz wdową po alpiniście Kacprze Tekieli. Mężczyzna zginął pod lawiną w maju tego roku na Jungfrau w Szwajcarii. Dwa miesiące przed tym wydarzeniem wziął udział w zawodach biegów górskich zwanych „Bitwą o Turbacz”.

To właśnie do kolejnej edycji tego wydarzenia nawiązała Justyna Kowalczyk-Tekieli, zamieszczając w swoich Social Mediach kilka dni temu krótki komentarz do udostępnionej informacji o biegu. „Będziemy z Hugonkiem gotowi”. Sportsmenka jasno dała do zrozumienia, że w 2024 roku weźmie w nim udział. Nic dziwnego wydarzenie zostanie poświęcone pamięci jej męża. Kobieta z synkiem natomiast żyją tak, jak mu obiecała podczas pogrzebu „pełną piersią”, chodzą po górach, biegają, wspinają się.

Zapisy na Bitwę o Turbacz pamięci Kacpra Tekieli ruszają już 17 grudnia. Sam bieg odbędzie się 9 marca przyszłego roku.

W tym roku była Bitwa o Turbacz. Brał w niej również udział Kacper. Teraz już zawsze będzie Bitwa… i zawsze będzie z nami Kacper. Choćbyśmy mieli biec w kilku…” – poinformowali Organizatorzy biegu.
Fot. Turbacz XC

Booking.com