Andrzej Bargiel został przewodnikiem wysokogórskim

Andrzej Bargiel to jeden z czołowych himalaistów naszego kraju. Związał się ze wspinaczką w Himalajach, narciarstwem biegowym i bieganiem w górach. Trzeba przyznać, że ma spore osiągnięcia na swoim koncie. Teraz zapisał na swej górskiej karcie kolejny sukces. Został przewodnikiem wysokogórskim.

Datę 10 grudnia 2023 Andrzej Bargiel z pewnością będzie pamiętał długo. Tego dnia został bowiem “oblachowany”, czyli odznaczony na przewodnika wysokogórskiego PSPW/IVBV. Dzięki tej nominacji stał się jednym z prestiżowych przewodników International Federation of Mountain Guides Associations UIAGM IVBV. Uzyskał bowiem uprawnienia międzynarodowe.

Odznaczenie wręczali sportowcowi prezesi Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich IVBV, Piotr Konopka oraz Jan Gąsienica-Roj. “Jesteśmy dumni, że Andrzej do nas dołączył i będzie mógł zabierać Państwa na wszystkie góry świata, a praca przewodnika będzie co najmniej tak satysfakcjonująca jak zjazd na nartach z K2! Wielkie gratulacje dla Andrzeja!” – poinformowało PSPW IVBV. Sam zainteresowany opublikował zaś na swoim profilu społecznościowym “Cześć wszystkim Wczoraj otrzymałem uprawnienia Przewodnickie International Federation of Mountain Guides Associations UIAGM IVBV. Z rąk pierwszego Prezesa PSPW Piotra Konopki, który jest dla mnie wielką inspiracją od początku mojej przygody z narciarstwem wysokogórskim oraz aktualnego Prezesa Jana Gąsienicy-Roja. To była długa podróż, podczas której bardzo dużo się nauczyłem, dlatego chciałbym serdecznie podziękować kolegom Przewodnikom / Instruktorom i wszystkim, którzy pomogli mi dowieźć ten projekt do końca. Dziękuję również kolegom kursantom za super czas w górach”.

My również dołączamy się do gratulacji dla himalaisty i życzymy mu wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej.

Źródło i fot.: Andrzej Bargiel & PSPW

Booking.com