prorock

To już pewne. W przyszłym roku bieg Zimowy Chudy Wawrzyniec się nie odbędzie

https://pixabay.com/pl/photos/zima-w-beskidach-poland-landscape-6057666/

Organizatorzy Chudego Wawrzyńca podjęli ważną decyzję. W przyszłym roku jego zimowa edycja się nie odbędzie. Co się stało? Skąd takie postanowienie? O tym poniżej.

Już pierwsze słowa w poście na stronie Organizatorów biegu Zimowego Chudego Wawrzyńca nie napawają radością, a wręcz niepokoją. “Wiecie, że jesteśmy z Wami szczerzy. Dlatego z tą informacją czekaliśmy do momentu, w którym będziemy mieć czas i głowę do napisania tego posta od serca” – napisali. Niestety, dalsze informacje są bardzo przykre dla miłośników biegów górskich po Beskidzie Żywieckim. Organizatorzy wydarzenia napisał wprost, że w 2024 roku się ono nie odbędzie. Z początku było zaplanowane na 28 stycznia 2024. Jednak ostatecznie zostało odwołane. Przyczyną są ponoć złe doświadczenia związane z wcześniejszymi jego edycjami. Ponadto Organizatorzy napotkali kłopoty z dostępnością miejsca, w którym dotychczas mieli swą bazę, tj. w Sopotni Wielkiej, a nie chcieli zmieniać lokalizacji wydarzenia. Jak podają, jest to bajkowa wieś. Dodają też jednak, że występuje w niej zimą wiele niebezpieczeństw, np. wielkie zaspy, w których można utknąć. Dlatego decyzja, choć nie łatwa, to jest ostateczna.

Zimowy Chudy Wawrzyniec 2024 nie odbędzie się. Poprzednie edycje wiele nas nauczyły i pokazały, jak nieprzewidywalnie jest w Beskidzie Żywieckim zimą. Niby wiedzieliśmy, ale jednak dopiero po zorganizowaniu tych zimowych zawodów poczuliśmy dobitnie, co to znaczy brać na siebie odpowiedzialność za zdrowie i życie wielu osób. Może wyda Wam się, że przesadzamy, ale nie przekonacie nas. Jest pewna granica, której jako organizatorzy nie chcemy przekraczać. A im większe mamy doświadczenie i więcej zmarszczek na twarzach, tym mocniej tej granicy strzeżemy” – uzasadnili ją Organizatorzy.

Booking.com